اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹
سرعتی‌زن تیم ملی والیبال در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا در گفت‌وگو با «ایران»:

علی شفیعی: احساس تنهایی می‌کنیم

علی شفیعی: احساس تنهایی می‌کنیم
محمد محمدی سدهی خبرنگار

مسابقات والیبال قهرمانی آسیا از فردا در سالن 12 هزار نفری آزادی آغاز می‌شود. شاگردان کولاکوویچ پس از کسب عنوان پنجمی در لیگ ملت‌ها 2019 برای کسب سهمیه المپیک 2020 به روسیه سفر کردند اما از کسب این مهم در رویارویی با کوبا، مکزیک و روسیه ناکام ماندند.

 حالا ملی‌پوشان کشورمان این شانس را دارند که با حضور در جمع 8 تیم برتر آسیا، راهی چین و آنجا المپیکی شوند.
علی شفیعی در آستانه آغاز مسابقات قهرمانی آسیا به خبرنگار «ایران» گفت: «در وهله اول هدف‌مان حضور در جمع 8 تیم برتر آسیا و پس از آن  قهرمانی است. باید جواز حضور در مسابقات انتخابی در چین را به دست آوریم و به عنوان بهترین تیم آسیایی به المپیک 2020 صعود کنیم. چین، ژاپن و استرالیا حریفان سنتی‌مان در این مسابقات هستند. علاوه بر این تیم‌ها، قطر هم در حال پیشرفت است. قطری‌ها تلاش می‌کنند تا به جمع مدعیان قاره آسیا اضافه شود. البته ما ثابت کردیم که اگر خودمان باشیم از آسیا جلوتر هستیم و در آسیا رقیب نداریم. خوشبختانه تیم ملی شرایط خوبی دارد البته ما چند ماه پرفشار را پشت سرگذاشتیم و فرصت چندانی برای استراحت نداشتیم.» سرعتی‌زن تیم ملی والیبال ادامه داد: «ما در چند ماه اخیر برای آماده‌سازی و حضور در مسابقات زمان زیادی نداشتیم و باید در کوتاه‌ترین زمان مراحل آماده‌سازی را پشت سر می‌گذاشتیم. بسیار سخت است که بدن ورزشکار در طول 6 ماه در شرایط ایده‌آل باشد اما به هر حال تلاش‌مان را می‌کنیم. در این میان نیاز به توجه بیشتر داریم تا از نظر روحی هم به فرم ایده‌آل برسیم. بعد از اتمام مرحله نخست لیگ ملت‌ها به ایران بازگشتیم و متأسفانه مسئولان توجهی به کار بزرگی که تیم ملی انجام داد، نداشتند. با شرایط نه چندان مطلوب روحی در دور دوم مسابقات حضور یافتیم. در آن مقطع ذهنیتی برای بازیکنان به وجود آمد که در این مسیر سخت تنها هستیم و این موضوع کار را برای ما سخت‌تر کرد، حالا هم چنین حسی داریم. بعد از پنجمی لیگ ملت‌ها هم شرایط همان گونه بود و هیچ توجهی به بازیکنان تیم ملی نشد. خیلی غیرمنصفانه است که از یک گروه 20 نفره تنها انتظار نتیجه داشته باشید و یک سالن تمرین در اختیارشان بگذارید و پس از آن رهایشان کنید. نتیجه گرفتن به این سادگی‌ها نیست.»
سرعتی زن تیم ملی گفت: «درهر حال انگیزه اصلی ما دفاع از اعتبار والیبال‌مان و شاد کردن دل مردم است. پوشیدن پیراهن تیم ملی مشکلات را بی معنا می‌کند و بچه‌ها تنها دلخوش به چنین مسائلی هستند و آن گونه که باید به تیم ملی رسیدگی نمی‌شود. هنوز انتخابات والیبال برگزار نشده و این رشته بلاتکلیف است. البته افشین داوری تلاش خود را می‌کند اما او اختیارات رئیس فدراسیون را ندارد. همه از والیبال انتظار نتیجه‌گیری دارند و باید کسی به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شود که بتواند موتور والیبال را روشن نگه دارد، خواسته‌های اولیه بازیکنان را عملی و شرایط را مهیا کند. باید به گونه‌ای باشد که بازیکنان از نظر روحی در شرایط مطلوبی قرار بگیرند. والیبال نیاز به رئیس جنگجو دارد.»
او با اشاره به صعود بسکتبال به المپیک 2020 و شرایط نامشخص فوتبال برای رسیدن به این مسابقات، صحبت‌هایش را ادامه داد: «از المپیکی شدن بسکتبال خیلی خوشحال شدیم. آنها کار بزرگی کردند و باید به بسکتبالیست‌هایمان تبریک گفت. فوتبال تماشاگران زیادی دارد و پول زیادی در این رشته رد وبدل می‌شود. همیشه حمایت از فوتبال بوده در حالی که این تیم چند دهه است که در المپیک حضور ندارد.» سرعتی زن تیم ملی در پایان از رسانه‌ها هم انتقاد کرد: «نتیجه را رسانه‌ها به مردم القا می‌کنند. می‌توانیم در رشته ای بدترین نتیجه را ببینیم اما رسانه‌ها جوری القا کنند که آن تیم نتیجه خوبی گرفته و همچنین ممکن است که یک تیم بهترین نتیجه را گرفته باشد اما رسانه‌ها توجه چندانی به آن نداشته باشند؛ همانند اتفاقی که برای والیبال افتاد. ما پنجم جهان شدیم و زمانی که برگشتیم به گونه‌ای با ما برخورد کردند که انگار در همان دور اول حذف شدیم.»

 

کپی