اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

#بولتون

#بولتون
یگانه خدامی

برکناری جان بولتون مشاور امنیت ملی دولت امریکا سوژه شبکه‌های اجتماعی شد. برکناری عجیب و غریبی که به شیوه ترامپ انجام شد و بعد بولتون تلاش کرد آن را استعفا جلوه دهد اتفاقی نبود که مورد توجه قرار نگیرد. بازار تحلیل این برکناری و تغییر سیاست‌های امریکا هم داغ داغ بود. بعد از اینکه نام چارلز کوپرمن به‌عنوان جایگزین بولتون اعلام شد هم به او و سوابقش به‌عنوان مشاور دولت ریگان پرداختند.

بعد از انتشار خبر برکناری بولتون خیلی‌ها هم حرف‌های او را در جمع منافقین می‌نوشتند که گفته بود نظام جمهوری اسلامی ایران تا پایان سال 2019 نمی‌ماند. همه اینها را با هشتگ بولتون و جان بولتون در شبکه‌های اجتماعی می‌خواندیم:
 نوید لطفی: «تحلیلگرانی که تحریم ظریف را نشانه‌ شکست ظریف می‌دانستند، اخراج بولتون را نماد چه می‌دانند؟»
 شهره صدری: «بعد از مدت‌ها خبرهای بد شنیدن هرروزه، خبر حذف بولتون یکمی داره انرژی میده. خوب بود.»
 کیوان: «با رفتن بولتون الان احتمالاً منافقین و مریمشون به افسردگی و شکست روحی خاصی دچار شدند، چه کسی زین بعد به آنها «هیجان کاذب» نشستن در تهران ظرف چند ماه را تزریق کند؟!»
 سعید آزاد: «آنکه می‌گفت حکومت ایران باید برود، رفت. بولتون اولین هزینه ترامپ نیست، آخری هم نخواهد بود.»
 دیوید سانی: «الان تیم «ب» میشه ب منهای یک؟»
 صنم: «عارضم که «چارلی کوپرمن»، جایگزین «جان بولتون» یکی ازطراحان اصلی سقوط شوروی(۱۹۹۱) در دولت«رونالد ریگان» بوده و مواضعش نسبت به جمهوری اسلامی به مراتب سخت‌تر از بولتونه.»
 حسام منفرد: «این که ترامپ جان بولتون رو اخراج کرد نشون دهنده اینه که دوران تحریم یک جانبه تموم شده و علاوه بر اینکه تأثیرش رو از دست داده، هزینه هم برای عاملان اون در بر داشته.»
 ایوب: «تره‌ور نوا مجری و کمدین دیلی شو پس از اخراج بولتون: سبیل‌های جان_بولتون به حالت نیمه افراشته دراومده.»
 مرصاد جمالی: «اگر کوپرمن را می‌شناسید قطعاً اطلاع دارید که این شخص چندان تفاوتی با بولتون ندارد. یک ضد ایرانی که به اوباما درخواست لغو برجام را داد.»
 

کپی