توانمندسازی اقتصاد کشور

سیاسی /
شناسه خبر: 500086

رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر دولتمردان به مناسبت هفته دولت، فرصت دو ساله پیش روی دولت را به اندازه و مهم دانستند و فرمودند این دو سال مدت زمان کمی نیست و باید مسائل کشور را اولویت‌بندی و پیگیری کرد. این توصیه رهبر فرزانه انقلاب را اگر در کنار بیان قبلی ایشان از دوران کوتاه اما اثرگذار صدارت امیرکبیر قرار دهیم، درمی‌یابیم که این دو سال، فرصت مغتنمی برای خدمتگزاری به ملت شریف ایران و اثرگذاری دولت فعلی در سپهر سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ایران عزیز خواهد بود.

 اما نکته مهم اینجاست که این دو سال باقیمانده از عمر دولت دوازدهم چگونه باید سپری شود و دولت محترم چه اولویت‌هایی را در دستور کار قرار دهد. به نظر می‌رسد آنچه که دولت محترم به عنوان میداندار مسئولیت سنگین اجرایی در کشور در فرصت پیش رو بایستی به عنوان اولویت اول مد نظر قرار دهد، حمایت از فعالین اقتصادی و توانمندسازی اقتصاد کشور با رویکرد اقتصاد مقاومتی است. بی شک اقتصاد توانمند، درمقابل تحریم‌ها و تهدیدها مقاوم خواهد بود و این مهم جز با حرکت واقعی به سمت بهبود فضای کسب و کار در جامعه و حمایت ویژه از فعالیت اقتصادی در کشور امکانپذیر نخواهد بود. در این مسیر شایسته است در کنار فعالیت‌های دیپلماسی کشور، در داخل نیز سیاست‌های ضد رکودی به سرعت فعال شود تا با چرخش چرخ‌های اقتصادی شاهد افزایش نرخ اشتغال و کاهش بیکاری در جامعه باشیم. محورهای مهم در حرکت مستمر بهبود اقتصادی در کشور، ثبات سیاست‌های اقتصادی و نرخ ارز می‌باشد. پس اولویت دیگر دولتمردان خدمتگزار بایستی پرهیز از هرگونه بی‌ثباتی در تصمیمات و اقدامات باشد. لازم است این ثبات خود را در وضع مقررات و بخشنامه‌ها، در کاهش بروکراسی اداری و در بازارهایی همچون بازار پولی و بازار سرمایه کشور نشان دهد.
اولویت دیگری که خوشبختانه در حال حاضر مورد توجه دولت نیز قرار گرفته، جوانگرایی در انتصابات است. ناگفته پیداست که مقصود از جوانگرایی، گماردن افراد بی تجربه و فاقد صلاحیت‌های لازم در مسئولیت‌ها نیست بلکه مقصود اصلی آن گونه که در بیانیه گام دوم انقلاب نیز از سوی رهبر معظم اشاره شد، استفاده از جوانان متخصص، متعهد و انقلابی در انجام مسئولیت‌هاست که لازم است دولت محترم جوانگرایی را با سرعت و قوت بیشتری در دو سال پیش رو نیز ادامه دهد.
به هر روی به عنوان یک فعال سیاسی جوان، حمایت از دولت را به عنوان میداندار مسئولیت اجرایی در کشور، لازم می‌دانم اما باید دانست که رنگ و بوی حمایت از دولت، با تعریف و تملق تفاوت دارد. حمایت عالمانه یعنی تمجید عادلانه و به دور از افراط و نقد منصفانه و به دور از تخریب. از دولت محترم نیز انتظار می‌رود از ورود به مسائل حاشیه‌ای خودداری نموده و تمام همّ و غمّ خود را صرف خدمتگزاری به ملت شریفی نماید که شایسته بهترین خدمات هستند.

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.