رئیس جمهوری: نباید براساس بی دقتی ها غصه جدیدی بر مردم وارد شود

سخنگوی دولت: زیرساخت ها برای حضور زنان در ورزشگاه آماده است

اجتماعی /
شناسه خبر: 500073

حتی پیش از واکنش گسترده کاربران در شبکه‌های اجتماعی و پیش از مرگ سحر خدایاری به علت خودسوزی، این مسأله و نیز مطالبه‌ای به‌ نام حضور زنان در ورزشگاه‌ها در دولت بررسی شده بود. باوجود این، این مسأله و ابعاد مختلف آن امروز نیز یکی از محورهای بحث و گفت‌و‌گو در جلسه هیأت وزیران بود.

 رئیس جمهوری به تلویح در این باره سخن گفت و سخنگوی دولت و معاون حقوقی رئیس جمهوری بار دیگر بر حق زنان برای ورود به ورزشگاه‌ها صحه گذاشتند. حجت‌الاسلام حسن روحانی در جلسه هیأت وزیران  با بیان اینکه در شرایطی که دشمن همه فشارهای اقتصادی را به‌ کار گرفته است، نباید برخی از تندروی‌ها و مسیرهای غیردقیق که مردم را آزار می‌دهد در جامعه اجازه بروز پیدا کند، درباره ضرورت این امر تصریح کرد: چرا که مردم به اندازه کافی با غصه و سختی مواجه هستند و نباید اجازه داد که براساس بی‌دقتی‌ها غصه جدیدی بر مردم وارد شود.
سخنگوی دولت هم در پایان جلسه امروز دولت، اعلام کرد که دولت موافق حضور زنان در وزشگاه‌ها است و به همین منظور تلاش‌ها برای تمهید شرایط این حضور ادامه دارد.
علی ربیعی درباره خودسوزی دختری که از هواداران فوتبال بود، هم گفت:  گزارش‌هایی تهیه و ابعاد موضوع بررسی می‌شود.
 ربیعی در ادامه با اشاره به اینکه موضوع مرحومه سحر و حضور زنان در ورزشگاه‌ یکشنبه پیش در دولت مطرح شد، اعلام کرد: دولت موافق حضور زنان در ورزشگاه‌هاست و طبق گزارش وزیر ورزش، زیرساخت‌های لازم مثل معبر، مکان، سرویس‌های جداگانه در همه ورزشگاه‌ها که مسابقات ملی و لیگ برگزار می‌شود، آماده است و ورزشگاهی نیست که این زیرساخت‌ها را نداشته باشد. وی افزود: خانم‌ها فعلاً می‌توانند در همه بازی‌های ملی حضور یابند. با رعایت ملاحظات شرایط دارد به سمتی پیش می‌رود که زنان در مسابقات لیگ هم بتوانند حضور یابند؛ تأکید شده که تصمیم‌گیری‌ها باید سرعت داشته باشد، توصیه می‌کنیم که مردان هم باید ملاحظات اخلاقی را رعایت کنند تا برخی نگرانی‌ها رفع شود. ما برای همه این نگرانی‌ها احترام قائل هستیم.
لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس جمهوری هم از منظر حقوقی به مطالبه حضور زنان در ورزشگاه‌ها واکنش نشان داد و گفت : ورود زنان به ورزشگاه هیچ منع قانونی ندارد. او براین اساس گفت که سلب حق معنایی ندارد و دولت هم همین موضع را دارد و معتقد است که باید از این مسأله حمایت کنیم.
او در پاسخ به اینکه گفته می‌شود مراجع مخالف حضور بانوان در ورزشگاه هستند و وزارت ورزش نیز قادر به اعمال نظر خود نیست، اظهار کرد: دولت تاکنون چند مرتبه شرایط را فراهم کرده است و بعد از این نیز بیشتر شرایط را فراهم می‌کند، دولت حتماً سعی می‌کند با تعامل این مسأله را حل کند و این تصمیم جدی دولت است.
جنیدی افزود: البته دولت از قبل هم در چندین موقعیت و مسابقه سعی کرده این فرصت را مهیا کند و بعد از این بیشتر هم ان‌شاء‌الله با تعامل تلاش می‌کند که مسیرش همین باشد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.