اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

دولت کردستان عراق درباره وجود هزاران زندانی در زندان‌های این اقلیم توضیح داد

دولت کردستان عراق درباره وجود هزاران زندانی در زندان‌های این اقلیم توضیح داد

وزارت داخلی اقلیم کردستان عراق بیانیه‌ای را جهت توضیح پیرامون حضور هزاران تن از اهالی استان کرکوک در زندان‌های اربیل و سلیمانیه صادر کرد.

 وزارت داخلی اقلیم کردستان عراق در این بیانیه اعلام کرد: رسانه‌های عربی و محلی اخیراً گزارش‌هایی را منتشر کردند که فاقد عینیت، دقت و رویکرد حرفه‌ای است و در آن ادعا شده است که حدود پنج هزار تن از ساکنان کرکوک در زندان‌های اربیل و سلیمانیه در بازداشت هستند.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد: این گزارش‌ها حاوی اطلاعات و آمار و ارقام گمراه‌کننده و نادرست و بر اساس اظهارات مغایر با واقعیت و غیرمسئولانه از سوی شخصیت‌هایی است که در شرایطی که مناطق بسیاری به سقوط در دست بزرگترین دشمن شناخته شده بشریت "داعش" نزدیک بود، سکوت کرده بودند و اگر پیشمرگ‌ها و نیروهای آسایش در زمان حساس مداخله نمی‌کردند، این مناطق سقوط می‌کرد.

وزارت داخلی اقلیم کردستان عراق همچنین اعلام کرد: این گزارش‌ها شامل اتهاماتی است که هرازگاهی تکرار می‌شود و این وزارت‌خانه از رسانه‌ها با جهت گیری‌ها و حامیان مختلف می‌خواهد تا قبل از صِرف پخش مجدد گزارش‌ها؛ تحقیقات و بررسی‌هایی را به عمل آورند؛ گزارش‌هایی که از قبل از سوی طرف‌هایی تهیه شده است که به دنبال بدنام کردن سرویس امنیتی اقلیم کردستان هستند.  / ایسنا

کپی