اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

ستاره موزیکال الیورتوئیست در مری پاپینز بازی می کند

ستاره موزیکال الیورتوئیست در مری پاپینز بازی می کند

محمد شاکری؛ بازیگر خردسال نمایش‌های «الیورتوییست» و « بینوایان» به نمایش «مری پاپینز» پیوست. او قرار است نقش یکی از فرزندان خانواده بنکس به نام مایکل را در این نمایش موزیکال، عهده دار شود.

به گزارش مشاور رسانه‌ای نمایش موزیکال «مری پاپینز»، این موزیکال که قرار است با حضور گروهی از هنرمندان شناخته شده، آبان ماه امسال در تالار وحدت اجرا شود، سومین اثری است که محمد شاکری در ژانر موزیکال تجربه می‌کند.

او بازیگری را در کودکی آغاز کرد و در نمایش موزیکال «الیورتوییست» نقش «داجر ناقلا» و در نمایش « بینوایان»، نقش «گاوروش» را بازی کرد.

محمد شاکری بازی در چند فیلم سینمایی همچون «آستیگمات» و «پاستوریانی» که برای بازی در این فیلم، جایزه دوم بازیگری را از سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان کسب کرد را در کارنامه‌ی حرفه‌ای خود دارد.

عسل شاکری هنرمند خردسال دیگری است که نام «جین» فرزند خانواده «بنکس» در نمایش «مری پاپینز» را بر پیشانی دارد. عسل شاکری بازیگری را از سن شش سالگی آغاز کرده است. دختر کوچک خانواده بنکس در نمایش موزیکال «مری پاپینز» تا کنون همراه با کارگردانان مختلفی به انجام کار هنری پرداخته است. بینندگان شبکه «پویا» او را به عنوان مجری- بازیگر یکی از برنامه‌های این شبکه می‌شناسند.

عسل شاکری تا امروز در سی فیلم کوتاه به ایفای نقش پرداخته است. در میان فعالیت‌های هنری او نام نمایش‌هایی همچون «چتر سفید»( در هر دو اجرا) و فیلم‌هایی همچون «توارد» و «بهتر از نیل آرمسترانگ» مشاهده می‌شود.

نمایش «مری پاپینز» اقتباسی آزاد از مجموعه داستان‌های مری پاپینز -نوشته پاملا تراورس و با ترجمه احمد کولیوندی- و همچنین ترانه سرایی و دراماتورژی  محمدرضا کوهستانی است، داستانی که نیم‌قرن پیش دستمایه ساخت فیلم موزیکال  مری پاپینز -یکی از مشهورترین فیلم‌های موزیکال تاریخ سینما- شد و داستان دیدار پرستار کودکان مری پاپینز با خانواده آقای بنکس را روایت می‌کند؛ حضور «مری پاپینز» در خانه آقای بنکس، سرآغاز اتفاقات اسرارآمیزی می‌شود و همه چیز را دستخوش تغییر می‌سازد.

موزیکال «مری پاپینز» آبان ماه سال‌جاری به کارگردانی احمد سلیمانی در تالار وحدت به صحنه می رود.

کپی