اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

مهندسان گمشده در کویر با تلاش بالگرد هواناجا نجات یافتند

مهندسان گمشده در کویر با تلاش بالگرد هواناجا نجات یافتند

فرمانده هواپیمایی ناجا از پیدا شدن تیم مهندسان گمشده گروه اکتشاف مجتمع پتاس، پس از ۲ روز با تلاش تیم بالگرد این فرماندهی خبر داد.

عملیات نجات

سردار حسین علی مستأجران فرمانده هواپیمایی نیروی انتظامی با اعلام خبر فوق اظهار داشت: ساعت ۱۲ و ۴۵ دقیقه روز چهارشنبه ۱۳ شهریور ۳ نفر از مهندسان تیم اکتشاف مجتمع پتاس استان اصفهان که به منظور اکتشاف معادن پتاس راهی کویر خور و بیابانک شده بودند به دلیل گیر کردن خودروی خود در گل و لای به صورت پیاده برای خروج از منطقه اقدام می‌کنند که به دلیل نا آشنا بودن به محل، مفقود می‌شوند.

وی با بیان اینکه این موضوع نگرانی مسئولان را به همراه داشت افزود: پس از اینکه تیم‌های شناسایی موفق نشدند ردی از گم شدگان به دست بیاورند سرانجام در روز پنج شنبه چهاردهم شهریور از فرماندهی هواپیمایی نیروی انتظامی در خواست کمک کردند.

ناجا

سردار مستاجران افزود: بنابر ضرورت، یک تیم پرواز، یک تیم اورژانس و یک تیم شناسایی برای نجات گمشدگان به وسیله یک بالگرد به موقعیت اعزام کردیم، اما تلاش‌ها در روز اول بی نتیجه بود و تیم‌های ما مجبور شدند در کویر بمانند.

این مقام ارشد نیروی انتظامی اظهار داشت: روز گذشته با روشن شدن هوا عملیات نجات گمشدگان به صورت ویژه و تخصصی شروع شد که پس از حدود ۳ ساعت پرواز سرانجام ماموران ما موفق شدند خودروی مهندسان را در کویر پیدا کنند.

سردار مستأجران، ادامه داد: با توجه به اینکه مهندسان گمشده پس از گیر کردن خودرو در کویر برای نجات خود اقدام به خروج از منطقه به صورت پیاده کرده بودند تلاش‌ها برای شناسایی آن‌ها ادامه یافت تا اینکه ۲ نفر از آن‌ها در یک منطقه و یک نفر نیز در موقعیت دیگر پیدا شده و هر ۳ نفر تحویل اورژانس شدند.

فرمانده هواپیمایی نیروی انتظامی با بیان اینکه این ماموریت در ۱۸۰ کیلومتری بین کویر شاهرود و خور و بیابانک انجام یافت، اظهار داشت: مهندسان گم شده در هنگام پیدا شدن دچار گرمازدگی شده و پاهایشان در اثر پیاده روی در کویر مجروح شده بود.

سردار مستأجران، خاطر نشان کرد: خداوند متعال را شاکریم که یک بار دیگر لطف خود را شامل حال ما کرد تا بتوانیم پس از حدود ۷ تا ۸ ساعت پروازی که داشتیم این ماموریت خطیر را نیز با موفقیت به انجام رسانده و مهندسان عزیز کشورمان را از مرگ حتمی نجات دهیم./خبرگزاری دانشجو

کپی