اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

دزدان تجهیزات بیمارستان مسیح دانشوری بازداشت شدند

دزدان تجهیزات بیمارستان مسیح دانشوری بازداشت شدند

۵ نفر از اعضای باند سرقت اماکن که اقدام به دزدی تجهیزات بیمارستان مسیح دانشوری و وجه نقد از مدارس شمال غرب تهران می‌کردند به دام پلیس افتادند.

پلیس آگاهی

سرهنگ دستخال، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در تشریح خبر گفت: در ساعت ۲ بامداد هجدهم خرداد ماه امسال طی تماس شهروندان با مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰، وقوع یک

فقره سرقت اماکن دولتی (بیمارستان مسیح دانشوری) به کلانتری ۱۶۴ قائم اعلام شد، بلافاصله مأمورین کلانتری راهی بیمارستان شدند که در بررسی اولیه مشخص شد سارق یا سارقین اقدام به سرقت تجهیزات و قطعات دستگاه سی تی اسکن به ارزش تقریبی ۱۵ میلیارد ریال نموده و متواری شده اند.

پرونده با موضوع سرقت اماکن تشکیل و به جهت شناسایی و دستگیری سارقان، به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

سرقت اماکن

نماینده "بیمارستان" با حضور در پایگاه یکم، به کارآگاهان گفت: بیمارستان جهت تجهیز بخش سی تی اسکن اقدام به خرید یک دستگاه سی تی اسکن به برند زیمنس کرده و از آنجایی که دستگاه بصورت قطعات مجزا و در قسمت مربوطه نگهداری می‌شد که سارق یا سارقان با ورود به بیمارستان در ساعت ۲ بامداد اقدام به سرقت قطعات اصلی و مهم دستگاه کرده و متواری شده‌اند.

سرهنگ دستخال افزود: کارآگاهان پس از شنیدن اظهارت نماینده بیمارستان راهی محل سرقت شدند که در بررسی‌های مقدماتی مشخص شد محل سرقت فاقد دوربین مداربسته بوده و تصویری از سارق یا سارقان در این بخش از تحقیقات بدست نیامد.

کارآگاهان در شاخه دیگری از تحقیقات، با یک باند حرفه‌ای سرقت از مدارس شمالغرب تهران روبرو شدند که با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی سرکرده باند بنام اصغر ۴۰ ساله شدند که با تلاشهای بی وقفه کارآگاهان وی در مخفیگاه اش واقع در محدوده کاشانک شناسایی و در مورخه ششم مرداد ماه دستگیر شد که بلافاصله به سرقت از مدارس معترف شد و اظهار داشت سرقت‌ها را به اتفاق ۴ نفر دیگر از همدستانش انجام داده است.

به دنبال اظهارات مرد جوان، سه نفر دیگر از اعضای باند طی چندین عملیات جداگانه دستگیر و به پایگاه منتقل شدند، در ادامه تحقیقات سرکرده باند گفت: همدست دیگرمان بنام صابر ۳۷ ساله یکی دیگر از اعضای اصلی باند بوده و متواری است.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت در ادامه گفت: کارآگاهان دستگیری عضو متواری اعضای این باند را در دستور کار خود قرار دادند که با اقدامات پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه وی در محدوده فرجام شدند و متهم طی یک عملیات غافلگیرانه مورخه یکم شهریور ماه دستگیر شد.

سرهنگ دستخال، افزود : با توجه به دستگیری تمامی نفرات اعضای باند سرقت از مدارس، در تحقیقات صورت گرفته از سارقان، ابتدا منکر هرگونه سرقت شده ولی با تحقیقات تخصصی لب به اعتراف گشودند و به بیش از ۱۰ مورد سرقت وجه نقد در ساعات پایانی شب و نیمه شب‌ها از مدارس شمالغرب تهران معترف شدند .

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: کارآگاهان در ادامه تحقیقات پلیسی به بررسی سوابق کیفری اعضای این باند پرداختند که نتایج بررسی ها نشان داد صابر دارای ۸ فقره سابقه کیفری در زمینه‌های سرقت و مواد مخدر است و همین امر، ظن کارآگاهان مبنی بر اینکه سرقت از بیمارستان مسیح دانشوری کار این باند است، را بیشتر کرد.

در ادامه تحقیقات صورت گرفته، سارقان منکر هرگونه سرقت از بیمارستان دانشوری شدند که پس از انجام تحقیقات متعدد و ارائه دلایل و مستندات نهایتاً پس از ۱۴ روز مقاومت لب به اعتراف گشودند و ضمن قبول سرقت ، صابر اظهار داشت: اموال را نزد یکی از دوستانم واقع در محدوده سعادت آباد به امانت سپرده‌ام. با توجه به اعترافات  صابر کارآگاهان راهی محل شدند و کلیه قطعات دستگاه سی تی اسکن بسرقت رفته را در سعادت آباد کشف و به پایگاه یکم آگاهی منتقل نمودند.

سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال ، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اشاره به دستگیری تمامی اعضای این باند سرقت از اماکن دولتی و اعتراف صریح به سرقت از مدارس و تجهیزات بیمارستان مسیح دانشوری، اعلام کرد: متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ هستند./ایلنا

کپی