اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

جراحی روباتیک قلب از راه دور امکانپذیر شد

جراحی روباتیک قلب از راه دور امکانپذیر شد

یک پزشک در هند مجموعه ای از 5 روش مداخله کرونر از راه پوست PCI)) را روی بیمارانی انجام داده است که 20 مایل از او دور بودند. این جراحی با استفاده از روبات دقیق جراحی عروقی انجام شد.

تایج جراحی ها ، که موفقیت آمیز بوده اند اخیرا در مجله پزشکی The Lancet منتشر شده است.

این یک شاهکار نمونه از روش های درمانی پزشکی از راه دور است. درواقع این زمینه ای در حال ظهور از پیشرفت در شبکه روباتیک است.این نمونه امکان آمیختن فناوری های ارتباطی را با پزشکی در مکانهای دوردست برای همه افراد افزایش می دهد. سیستم پزشکی از راه دور می تواند کمبودهای پرستاران و پزشکان را کاهش دهد و به طور بالقوه هزینه های مراقبت های بهداشتی را کاهش دهد. در طول بحران اخیر ابولا ، دانشگاه ویرجینیا از طریق "تله پزشکی" به کنترل بیماری در بخش هایی از آفریقا رسیدگی کرد.

جراحی مرز نهایی حضور ربات ها محسوب می شود. امروزه روبات ها معمولاً در روش های جراحی در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند ، اما همیشه زیر چشم هوشیار جراح در اتاق عمل قرار دارند. از لحاظ تئوریکی ، برخی از روشهای جراحی که در حال حاضر با روبات ها انجام می شوند ، می توانند از راه دور و بدون تغییر چشمگیر روش انجام شوند.

اما مسافت ، چالش هایی را شامل می شود ، از جمله موضوعات اتصال و تأخیر. این را هم به یاد داشته باشیم که یک خرابی کوچک می تواند فاجعه بار باشد. همه اینها باعث می شود که این شاهکار انجام شده توسط دکتر تجاس پتل رئیس بخش قلب و عروق انستیتوی قلب اپکی در احمدآباد گجرات هند ، چشمگیر شود.

دکتر پتل در این خصوص  اظهار داشت: "من افتخار می کنم که بخشی از این نقطه عطف پزشکی بوده ام.استفاده از "تله ربتیکس" برای درمان از راه دور می تواند با تأمین دسترسی به مراقبت های ویژه ای که ممکن است در غیر این صورت امکان پذیر نباشد ، بر زندگی تعداد قابل توجهی از افراد تأثیر بگذارد. من خوشحالم که تجربه خود را با جامعه بالینی به اشتراک بگذارم."/انتخاب

کپی