اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

هزینه خرید خود را با تکان دادن دست پرداخت کنید

هزینه خرید خود را با تکان دادن دست پرداخت کنید

خریداران انواع میوه و غذا در یک فروشگاه متعلق به آمازون می‌توانند به زودی برای پرداخت هزینه و خروج از فروشگاه تنها از تکان دادن دست استفاده کنند.

آمازون در حال آزمایش یک فناوری اسکن ویژه است که با شناسایی دست هر انسان به طور منحصر به فرد، می‌تواند هزینه خرید کالاهای گوناگون را دریافت کند.

این سیستم که «اورویل» نام دارد، داده‌های خاص دست هر فرد را به حساب کاربری وی متصل می‌کند و سپس به طور خودکار هزینه‌های خرید را با کشیده شدن پنج انگشت دست بر روی دستگاه اسکن محاسبه می‌کند.

هدف از این کار افزایش سرعت و سهولت خرید مواد غذایی است تا افراد برای پرداخت پول مجبور به معطل شدن در صف‌های طولانی نبوده و از کارت بانکی، گوشی یا روش‌های دیگر برای پرداخت پول استفاده نکنند. انتظار می‌رود این فناوری از ابتدای سال آینده میلادی در فروشگاه‌های Whole Foods مورد استفاده قرار بگیرد.

در قالب این فناوری از یک سیستم بصری رایانه‌ای برای جمع آوری تمام داده‌های لازم استفاده می‌شود. در حال حاضر برخی کارمندان آمازون در حال آزمایش این سیستم در دفاتر آمازون در نیویورک هستند. میزان خطای این سیستم یک ده هزارم یک درصد اعلام شده است.

کپی