اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
وزیر ارتباطات خبر داد

پیشنهاد تعرفه صفر مکالمات بین‌المللی به عراق در اربعین

پیشنهاد تعرفه صفر مکالمات بین‌المللی به عراق در اربعین

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز پس از جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران گفت: پیشنهاد تعرفه صفر مکالمات بین‌المللی در زمان اربعین به عراق داده شد.

محمدجواد آذری جهرمی افزود: پیشنهاد دادیم در اربعین هزینه مکالمات تلفنی با عراق، صفر در نظر گرفته شود و متقابلاً در مناسبت ۲۸ صفر که عراقی‌ها به ایران مسافرت می‌کنند هم همین کار انجام شود. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: پارسال ۵۰ درصد کاهش تعرفه را در این زمینه داشتیم ولی امسال در تلاش هستیم آن را صفر کنیم که این موضوع فقط برای این دو مقطع پیشنهاد شده است.
وی اظهار داشت: ما این پیشنهاد را ارائه کردیم و امیدواریم که طرف عراقی هم با آن موافقت کند. البته سیگنال‌های اولیه مثبت است اما تا زمانی که این موضوع روی کاغذ نوشته نشود، قابل اتکا نیست. وزیر ارتباطات ادامه داد: رگولاتوری ما و رگولاتوری عراق مذاکرات فشرده‌ای داشتند و در داخل کشور هم دستور کار جامعی جمع‌بندی شده و در این زمینه مذاکره می‌شود.
آذری جهرمی افزود: البته بحث بهبود مسیر ارتباطی و توسعه شبکه هم مدنظر است که با طرف عراقی صحبت کردیم و گزارش ارائه شده آنها نشان می‌دهد که وضعیت، بهبود پیدا کرده است. انصافاً سال گذشته نسبت به سال‌های قبل شرایط بهتر شده بود اما کفایت نمی‌کرد. وی تأکید کرد: شخصاً تا قبل از اربعین، به عراق سفر خواهم داشت تا وضعیت را بدرستی بررسی کنم.
 
کپی