اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

هورا برای ستاره های <بی مهر>

هورا برای ستاره های <بی مهر>
حامد امینی خبرنگار

شاید حتی امجدیه پیر و خسته پایتخت که ستاره‌های بی‌تکراری را طی دهه‌های گذشته به خودش دیده هم انتظار چنین بی‌مهری را نداشت و بابت روزی که خانواده فوتبال رقم زدند، خجل شد. مهدی شادمانی سال‌ها برای پرسپولیس و پرسپولیسی‌ها قلم زد و بهترین لحظات دوران جوانی را برای بزرگ کردن نام ستاره‌هایی گذاشت که حتی معرفت به خرج ندادند تا برای بدرقه به خانه ابدی همراهی‌اش کنند.

مهدی شادمانی خبرنگار باسابقه ورزشی که بعد از سال‌ها تحمل درد و رنج بیماری سرطان، بامداد شنبه آسمانی شد، صبح یکشنبه در مراسمی باشکوه و روی دستان همکاران و دوستدارانش و با نوای زیبا و معنوی «علمدار نیامد» به خانه ابدی بدرقه شد اما بدرقه باشکوه مهدی روی دیگری هم داشت که دردآور بود؛ بی‌تفاوتی ستاره‌های قدیم، فعلی و مدیران فوتبالی نسبت به مراسم تشییع پیکر خبرنگاری که سال‌ها برایشان قلم زد و ساعت‌ها زیر تیغ آفتاب برای بهتر دیده شدن‌شان عرق ریخت.
به غیر از علی دایی و ‌هادی طباطبایی که در مراسم حضور داشتند، هیچ کس نیامده بود؛ نه از جامعه بازیکنان و نه از جامعه مدیران فوتبال که این روزها ظاهراً شمشیر را برای جامعه رسانه‌ای از رو بسته‌اند. البته این اولین بار نیست که از خانواده فوتبال چنین بی‌مهری سر می‌زند و آخرینش هم نخواهد بود اما باید باور داشت و اعتراف کرد که ستاره‌های پوشالی بهترین لقبی است که می‌توان به ستاره‌های تک‌بعدی این روزهای «فوتبال سرطانی» ایران داد. ستاره‌هایی که خیلی زود گذشته‌شان را فراموش می‌کنند و انگار نه‌انگار که خبرنگارانی چون مهدی شادمانی در ستاره شدن‌شان نقش داشته‌اند. مدیران فوتبالی که مهدی شادمانی برای گرفتن مصاحبه بارها و بارها پای صحبت‌شان نشسته بود، حتی به خودشان زحمت ندادند که به پاس زحمات چندین ساله او و برای دلگرمی خانواده و فرزندانش به امجدیه بیایند و حداقل دینی را که بر گردن داشتند ادا کنند. این بی‌مهری فقط مختص مهدی شادمانی و جامعه خبرنگاران نیست و بارها شاهد بودیم که بعد از فوت هواداران تیم‌های پرطرفدار، بازیکنان، مربیان و مدیران فوتبالی حتی به خودشان زحمت نمی‌دهند که برای تسکین خانواده از دست‌رفتگان هم که شده در مراسم آنها شرکت کنند. قطعاً اتفاقی که در جریان مراسم تشییع مهدی شادمانی رقم خورد، آخرین نخواهد بود و همچنان شاهد رفتار عاری از معرفت و بی‌مهری ستاره‌های فوتبال خواهیم بود. آیا این ستاره‌ها از تمام ابعاد فوتبالی و اجتماعی، شایسته هورا کشیدن هستند؟!

کپی