اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

کمبود 1290کلاس درس در شهریار

کمبود 1290کلاس درس در شهریار
محمود غلامی / غرب استان تهران

منطقه آموزشی شهریاربه دلیل مهاجرت و تراکم بالای جمعتی با کمبود یک هزار و 290 کلاس درسی درسال تحصیلی 99-98 روبروست.

میانگین تراکم دانش آموزش

مجید پارسا مدیرآموزش و پرورش شهریار در این باره اعلام کرد: میانگین تراکم دانش آموزش درکشور26 است در حالی که این تراکم در شهریار به 33نفردر کلاس می رسد. شهریار به عنوان بزرگترین منطقه آموزشی کشور با 160هزار نفر جمعیت دانش آموزی  به رغم تلاش های صورت گرفته با کمبود سرانه آموزشی و کلاس درس به ویژه در شهرک وایین و نصیرآباد باغستان مواجه است .

وی با هشدار به مسولان شهرستانی و استانی، گفت : متاسفانه انبوه سازان، تعاونی های مسکن و شهرداری ها در تامین سرانه آموزش و رعایت ضوابط کوتاهی کرده  و این منطقه آموزشی را با چالش وبحران مواجه کرده اند . پروژه تعاونی مسکن پرنیان نیروی انتظامی در فاز سه اندیشه با 232واحد مسکونی  که  در هفته دولت افتتاح شد از جمله تعاونی های مسکنی است که فاقد سرانه آموزش و مدرسه است که قطعا به عنوان یک چالش آموزشی مطرح خواهد بود.

این مدیریت بارها هشدارهای لازم را به مسولان استانی و شهرستانی  در خصوص عدم رعایت سرانه های آموزشی از سوی انبوه سازان و شهرداری ها اعلام کرده و اخیراً نیز از طریق دادستانی پیگیر تامین سرانه اموزشی در تعاونی مسکن نیروی انتظامی در اندیشه هستیم.

پارسا ادامه داد: با پیگیری های صورت گرفته 10 مدرسه در سال تحصیلی جدید با کمک خیرین، اداره کل نوسازی و شهرداری ها احداث شده و به چرخه مدارس شهرستان اضافه می شود و اگر در طول 15 سال گذشته نیز این پیگیری ها با جدیت وسرعت بیشتری انجام می شد امروز به مراتب با مشکلات و معضلات کمتری در تامین کلاس درسی روبرو بودیم.

 

کپی