وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان نماینده ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در مازندران گفت: با وجود محدودیت‌های اعتباری، پیشرفت طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان مازندران خوب ، امیدوار کننده و رضایت‌بخش است.

محمدجواد آذری جهری عصر پنجشنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی استان مازندران در نوشهر با اظهار این که شاخص اشتغال در استان هم گویای روند رو به پیشرفت و خوب طرح های اقتصادی است، افزود: نتایج پیشرفت پروژه های اقتصاد مقاومتی استان باید در زندگی مردم و تولید کنندگان مشاهده شود که شاخص اشتغال استان گویای این امر است.

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، میزان بیکاری در مازندران در حال حاضر تک رقمی است در حالی که پیش از این ۱۲ درصد بود.

وزیر ارتباطات با تاکید برقراری عدالت اجتماعی در همه نقاط استان، گفت: این موضوعی است که باید به آن توجه بیشتری شود چرا که همه مناطق استان به صورت همسان برخوردار نیستند و برخی از این مناطق که از مواهب بالایی برخوردار نیستند باید برای برقرار عدالت اجتماعی بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

وی به گردشگری به عنوان یکی از محورهای توسعه استان اشاره کرد و افزود: مازندران از نظر گردشگری دارای پتانسیل بالایی است چرا که با رونق این بخش هم در زمینه  اشتغال و درآمدزایی مردم و هم خدمات دهی به مسافران شاهد ارتقاء چندین برابری خواهیم بود.

آذری جهرمی همچنین رفع موانع تولید را با توجه به سخنان مقام معظم رهبری و تاکید رئیس جمهوری مهم دانست و گفت : ما در اقتصادی مقاومتی باید صدور مجوزها را که به صورت بالقوه فسادپذیر است، در قالب پنجره واحد به صورت ویژه ببینیم تا به همراه نماینده وزارت اقتصاد و دارایی هر نوع موانع  از سر راه تولید کنندگان برداشته شود.

وی افزود: موضوع پسماند در استان مازندران هم خیلی مهم است و باید به صورت ویژه در جلسه بعدی اقتصاد مقاومتی مورد بررسی قرار گیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین با اشاره سیل و سیلاب بهاری در استان مازندران ، گفت : فعالیت های انجام شده در بحث سیل در استان مازندران با توجه به مدیرت جهادی استان خوب بوده که جای تشکر و قدردانی دارد.

آذری جهرمی افزود : کارهای اساسی در زمینه پرداخت خسارت و بازسازی واحدهای آسیب دیده انجامشده و پیشرفت خوبی داشت و موانعی که بوده هم به صورت ویژه برطرف شد ولی تا قبل از رسیدن به بارندگی های امسال باید دو کار مهم انجام شود یکی این که در مرحله اول خسارت وارد شده باید جبران شود و در مرحله دوم آمادگی لازم برای ترسالی مجدد داشته باشید و همانند سال گذشته پیش بینی های لازم در این زمین صورت گیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جریان سفر یک روزه به استان مازندران علاوه بر شرکت در جلسه اقتصاد مقاومتی استان ، سالن ترانزیت و بخش های دیگر فرودگاه نوشهر و ۱۷۷ پروژه مخابراتی استان مازندران را افتتاح کرد و همچنین قرار است در یادواره شهدای نیمور بخش کجور شهرستان نوشهر سخنرانی کند./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.