‌رشد ۴۳ درصدی وضعیت صنعت در شهرستان ری

استانها /
شناسه خبر: 497476

‌رییس اداره سمت شهرستان ری با اشاره به رشد ۴۳ درصدی وضعیت صنعت در شهرستان ری از ایجاد ۳۲۰ شغل جدید در واحدهای صنعتی خبر داد.

عزیزالله افضلی رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری، در آیین افتتاحیه چند طرح صنعتی شهرستان ری در جمع خبرنگاران حاضر شد و درخصوص عملکرد اداره صمت شهرستان ری، بیان کرد: با توجه به نوسانات ارزی شرایط اقتصادی کشور دچار مشکلاتی شد بر همین اساس ما را بر این داشت تا برای تامین مواد اولیه مورد نیاز تولید کنندگان که قبلاً از خارج وارد می شد، در داخل تهیه شود.

رییس اداره صمت شهرستان ری تحریم ها را فرصتی برای رسیدن به خودباوری در عرصه تولید دانست و اظهار کرد: در حال حاضر بسیاری از مواد مصرفی مورد نیاز در داخل تولید می شود.

افضلی از افزایش ۴۳ درصدی صدور پروانه توسعه ای، صدور پروانه بهره برداری و مسایل مربوط به حمل و نقل و ترافیک تولید در سال جاری خبر داد و گفت: با وجود هزاران انبار کالا می توان گفت شهرستان ری به عنوان شهر ذخیره کالا شناخته می شود و‌ به عنوان اتحادیه انبارداران لجستیک کشور به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه تمامی عملکردها با هم افزایی دستگاه های نظارتی تحت کنترل است، ادامه داد: تا به امروز اقدامات خوبی با کمک و همکاری تعزیرات حکومتی در زمینه کشفیات ‌و تخلفات صورت گرفته انجام شده و بخشی از موارد بر اساس تصمیمات ستاد احتکار و همکاری اتحادیه های صنفی و صنعتی مواد اولیه بین واحد‌های تولیدی توزیع شد.

رییس اداره صمت شهرستان ری با اشاره به اینکه تولید کنندگان با توجه به شرایط تحریم خود اذعان به این پیشرفت دارند، گفت: ثمره این پیشرفت توسعه اشتغال و افزایش تولید داخلی بود به حدی که برخی از کالاها که فکر نمی‌کردیم بتوانیم در داخل تولید کنید تولید شد و به خودکفایی رسیدیم.

افضلی درخصوص اینکه بسیاری از واحدهای تولیدی در حوزه جنوب تهران توسط بانوان مدیریت می‌شود، گفت: واحدهای تولیدی پوشاک بسیار خوبی در شهرستان ری وجود دارد که بیش از ۴۰۰ زن سرپرست در آن مشغول کار هستند./ ایسنا

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.