ایجاد ۷۰۰۰ فرصت شغلی در آذربایجان‌شرقی

استانها /
شناسه خبر: 497463

‌استاندار آذربایجان‌ شرقی با بیان این‌که هیچ صنعت بحرانی در استان نداریم، گفت: ۱۴ صنعت بحرانی داشتیم که با تغییر مدیریت و مالکیت در حال فعالیت هستند.

محمدرضا پورمحمدی در آیین گرامیداشت شهیدان رجایی و باهنر، با بیان این‌که شهیدان رجایی و باهنر از یاران صدیق امام(ره) و اسوه خدمتگزاری بودند، اظهار کرد: شهیدان رجایی و باهنر‌‌‌ خادم ملت و مقلد امام(ره) بودند که این کلیدواژه موفقیت دولتمردان است.

وی با بیان این‌که مودت، همدلی و همراهی بسیار خوبی در استان فراهم است، گفت: معتقدیم برای مدیریت موفق باید طرح و برنامه داشت به همین جهت در همان ابتدا سند آمایش استان و سند تدبیر و توسعه دو را در استان تدوین کرده به عنوان نقشه راه در مسیرمان قرار دادیم.

وی با بیان این‌که بعد از تنظیم برنامه، مسائل استان را اولویت بندی کردیم، افزود: در آیین معارفه اعلام کردم که دو اولویت "اشتغال و محیط زیست" را در برنامه دارم.

استاندار آذربایجان‌ شرقی گفت: "اشتغال" اولویت توسعه در کشور و استان بوده که در این رابطه سه برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را در حوزه اشتغالزایی طراحی کرده و اجرا می‌کنیم.

وی در تشریح برنامه‌های کوتاه‌مدت حوزه اشتغال گفت: در این برنامه، اشتغال فراگیر، خوداشتغالی و اشتغال روستایی را پیگیری می‌کنیم و طی یک سال گذشته نیز هفت هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شده است؛ همچین در راستای حمایت و توسعه صنایع نیز طرح توسعه ۲۸۰ مورد از صنایع را شروع کرده‌ایم.

وی افزود: در برنامه‌های میان مدت نیز سه شهرک گردشگری و صنایع دستی ایجاد می‌شود که صنعت کفش و چرم و همچنین کارخانه نوآوری از جمله آن است.

وی در تشریح برنامه‌های بلند مدت حوزه اشتغال نیز خاطرنشان کرد: توسعه مس، نفلین سینیت و همچنین تولید الومینا و قطب سوم خودرو از جمله این برنامه‌هاست که هر کدام ۱۰ هزار فرصت شغلی مستقیم و پنج هزار فرصت شغلی غیرمستقیم در استان ایجاد می‌کند.

استاندار آذربایجان‌ شرقی با بیان این‌که در مورد محیط زیست نیز توفیقات خوبی در مدیریت آب‌ها در استان به دست آمده است، افزود: راه اندازی انواع سدها از جمله حاجیلرچای، انتقال آب ارس و... از جمله آن است.

وی با اشاره به این‌ که اولویت سوم ما تحقق و تکمیل زیر ساخت‌ها و راه‌ها است، گفت: در این رابطه تکمیل مگا پروژ‌ه‌هایی چون آزادراه تبریز-بازرگان، راه‌آهن میانه - تبریز، بزرگراه سهند، آزادراه تبریز- اهر را به جد پیگیری می‌کنیم و طی دو ماه آتی بزرگراه تبریز- اهر و اتوبان سهند  نهایی شده و راه‌آهن نیز تا بستان افتتاح می‌شود.

پورمحمدی در خاتمه بیان کرد: طی چهار ماه گذشته ۴۰ درصد صادرات غیرنفتی افزایش داشته است./ ایسنا

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.