افتتاح طرح توسعه سالن انتظار فرودگاه نوشهر

استانها /
شناسه خبر: 497454

طرح توسعه ، بهسازی و نوسازی فرودگاه نوشهر روز پنجشنبه با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به بهره‌برداری رسید.

رئیس فرودگاه نوشهر در حاشیه افتتاح این طرح  اظهار داشت: طرح توسعه ، بهسازی و نوسازی فرودگاه با چهار میلیارد تومان آماده بهره برداری شد.

اکبر فریفته افزود:  این طرح شامل یک هزار و ۵۵۰ متر مربع بهسازی سالن انتظار فرودگاه و ساخت ۸۵۰ متر مربع بنا در فاز اول با اعتبار ۲ میلیارد تومان بود که در مدت زمان ۷ ماه تکمیل شده است.

وی گفت: همچنین توسعه فضای اداری  ۱۵۰ متر مربع با هزینه ۲۰۰ میلیون تومان آماده بهره برداری شد.

این مسئول افزود: قرار است در فاز دوم  ۷۰۰ متر مربع به فضای سالن این فرودگاه اضافه شود که برای ساخت آن  ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده ا ست.

رئیس فرودگاه نوشهر گفت : همچنین امروز فاز دوم احداث ساختمان ایمنی زمینی و آتش نشانی با ۲۶۰ متر مربع و با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان ، حوضچه آبگیری ماشین های ایمنی با اعتبار ۱۰۰ میلیون تومان افتتاح می شود.

فریفته  افزود: اعتبارات هزینه شده برای طرح توسعه و بهسازی این فرودگاه از سوی شرکت فرودگاه های کشور تامین و پرداخت شده است.

فرودگاه نوشهر در زمینی به مساحت حدود ۸۵ هکتار و با باندی به طول حدود ۲ هزار و ۱۵۰ متر در سال ۱۳۳۲ در قسمت ساحلی و ضلع شمالی این شهر گردشگرپذیر ساخته شد.

سالانه ۹۰۰ پرواز برای جابجایی  ۷۰هزار مسافر در فرودگاه نوشهر نشست و برخاست دارد.

هم اکنون هفتگی پرواز در مسیرهای رفت و برگشت نوشهر- مشهد و نوشهر - تهران در فرودگاه نوشهر برقرار است .

غرب مازندران به علت برخورداری از موقعیت های ممتازی مانند آثار تاریخی ، فرهنگی و نیز طبیعی چشم نواز نظیر دریا ، جنگل ، روستاهای بکر سرسبز و نیز آب و هوای بسیار مطلوب در تمامی فصول بویژه نیمه نخست سال پذیرای میلیون ها مسافر و گردشگراست .

مازندران دارای ۳ فرودگاه است که در کل ۶ هزار و ۱۰۰ پرواز برای جابجایی  ۹۷۰ هزار مسافر انجام می شود./ ایرنا

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.