احداث 400 واحد مسکن اردبیل در قالب طرح اقدام ملی

استانها /
شناسه خبر: 497402

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: با تاکید رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی با هدف رونق‌بخشی به تولید مسکن 400 واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی در اردبیل احداث می‌شود.

محبوب حیدری  اظهار کرد: زمین مورد نیاز برای احداث این تعداد واحد مسکونی تامین شده و فراخوانی را منتشر کردیم تا سازندگان استان اردبیل در احداث این واحدهای مسکونی مشارکت کنند تا در سال رونق تولید اسباب اشتغال برای جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در رشته‌های مرتبط با صنعت ساختمان فراهم آید.

وی آخرین وضعیت مسکن مهر استان اردبیل را یادآور شد و خاطرنشان کرد: در حوزه مسکن مهر از 42 هزار واحد سهمیه اختصاص یافته به استان اردبیل 41 هزار واحد تکمیل متقاضیان شده و هزار واحد دیگر تا پایان امسال واگذار خواهد شد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: 500 واحد مسکن مهر در منطقه میراشرف اردبیل و 500 واحد نیز در پارس‌آباد در دست تکمیل است که امیدواریم تا دهه فجر امسال با تحویل این واحدها پرونده مسکن مهر نیز بسته شود.

حیدری بیان کرد: در اردبیل در تکمیل 500 واحد مسکن مهر نیمه تمام اختلاف حقوقی به وجود آمده رفع شده و حتی 50 واحد آن آماده تحویل است ولی از آنجایی که ما دنبال مانور افتتاحی نیستیم تلاش می‌کنیم تا واحدها به شکل جامع تکمیل و تحویل متقاضیان شود.

وی ادامه داد: ما حتی روی آسفالت کوچه‌ها، معابر و محوطه مسکن مهر حساس هستیم و سعی داریم با نصب آسانسور و سایر تجهیزات و امکانات این واحدها آماده واگذاری شود.

محور شال – ماجولان – ماسوله به زودی افتتاح خواهد شد

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل به فعالیت‌های حوزه راه اشاره کرد و افزود: در سال‌‌های گذشته تنها 250 کیلومتر از راه‌های اردبیل ردیف ملی داشت که سالانه به این پروژه‌ها 15 میلیارد و 600 میلیون تومان تزریق می‌شد.

حیدری بیان کرد: در حال حاضر 700 کیلومتر از راه‌های مواصلاتی استان ردیف اعتباری ملی دارد که بیش از 160 میلیارد تومان منابع برای کل راه‌های استان اردبیل و ارتقای آنها در نظر گرفته شده است.

وی به 10 برابر شدن اعتبارات حوزه راه با تدبیر و تلاش شبانه‌روزی استاندار اردبیل و ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اشاره و تصریح کرد: در یک اقدام مشترک سعی کردیم تا در سال‌های اخیر اعتبارات حوزه راه‌های استان را از 15 میلیارد تومان به بیش از 160 میلیارد تومان برسانیم تا پروژه‌های حوزه راه را که زمان‌بر و هزینه‌بر است به خوبی اجرایی و عملیاتی کنیم.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل به فعال بودن 80 دستگاه ماشین‌آلات راهسازی در بزرگراه اردبیل – مشگین شهر – اهر اشاره کرد و گفت: امسال 25 کیلومتر از این بزرگراه به بهره‌برداری خواهد رسید.

حیدری بیان کرد: در محور اردبیل – خلخال نیز 27 کیلومتر از محورهای مواصلاتی در برنامه افتتاح قرار گرفته و در مجموع در سفر رئیس جمهور به استان اردبیل 50 کیلومتر بزرگراه در این استان افتتاح خواهد شد.

وی هزینه ساخت هر کیلومتر راه اصلی را 3 تا 4 میلیارد تومان اعلام و اظهار کرد: با توجه به کوهستانی بودن این استان هزینه ها به چندین برابر افزایش می‌یابد که امیدواریم با مساعدت مسئولان استانی و کشوری بیشتر از این به حوزه راه‌ها توجه شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل در مورد راه‌های در حال احداث در جنوب استان اردبیل خاطرنشان کرد: با تکمیل آسفالت محور شال – ماجولان – ماسوله در ماه‌های آینده در حوزه استحفاظی استان اردبیل این محور ارتباطی افتتاح خواهد شد تا گردشگران از طریق محور اردبیل – ماسوله بتوانند به این استان سفر کنند.

حیدری در مورد محور اردبیل – آستارا نیز گفت: با توجه به حجم بالای ترافیک در این محور به ویژه در ایام تعطیلات مطالعات احداث تونل دوم تکمیل شده و به زودی مناقصه برگزار خواهد شد تا با انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی آغاز شود./ ایسنا

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.