ترکی خبرداد

پیش بینی اتمام احداث خط ریلی تهران-اسلامشهر-پرند تا پایان سال99

اجتماعی /
شناسه خبر: 497378

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران از تسریع در روند احداث خط ریلی تهران-اسلامشهر-پرند خبرداد.

نعمت الله ترکی  در تشریح روند حل معضلات خطوط ریلی حومه‌ای تهران به‌ویژه خط تهران-اسلامشهر-پرند گفت: در جلسه مشترک با دستگاه‌های اجرایی موانع اجرای خط ریلی تهران-اسلامشهر-پرند و موضوع خط انتقال آب موجود در حریم آن مورد بحث و بررسی کارشناسانه قرار گرفت و مقرر شد بر اساس قانون بودجه کشور از سوی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران اجرا شده و تامین اعتبار مربوط به خطوط انتقال آب با هدف پدافندی بر اساس مصوبات و رعایت سهم دولت و شرکت آبفای استان تهران و بر اساس نقشه نقاط اولویت دار و مصوبات فرمانداری اسلامشهر انجام شود.
 
وی افزود: بر اساس پیش‌بینی‌ها این خط ریلی تا پایان سال ۹۹ با اتمام می‌رسد و برای رفع معارض اقدامات از سوی فرمانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی ذیربط استان باید انجام شود.
 
ترکی ادامه داد: در مورد اجرای خط پاکدشت قرار شد مدل سرمایه‌گذاری این پروژه از طریق حوزه سرمایه‌گذاری راه آهن و با مشارکت سیستم بانکی و شرکت عمران شهرهای جدید و بر اساس تحقق مفاد صورتجلسه مربوط به آبرسانی به شهر جدید پردیس و احداث تاسیسات فاضلاب و تصفیه خانه ها و احداث تونل آب و ... بر اساس مصوبه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تصمیمات نهایی اتخاذ شود.
 
وی تاکید کرد: در مورد تامین منابع مالی مصوب شد که از محل فروش اموال غیرمنقول شرکت آب منطقه‌ای تا سقف ۱۰۰۰ میلیارد تومان و از محل شرکت آبفای استان تا سقف ۳۰ میلیارد تومان تامین شود که طی سه سال به عدد ۱۰۰ میلیارد تومان با استفاده از ظرفیت تبصره ۳ و منابع مالی می‌رسد و شرکت عمران شهر جدید پردیس تا ۱۰ شهریور ماه باید تقویم زمانی و نحوه پرداخت خود را به‌طور شفاف ارائه کند.
 
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران درباره خط تهران- پردیس نیز گفت: در مورد این خط هم مقرر شد منابع مالی خط مذکور از طریق منابع حاصله از تهاتر اراضی پردیس توسط شرکت عمران شهر جدید پردیس اجرایی شود و تا پایان سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد./ایسنا 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.