اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد:

چهار ویژگی حاجی میرزایی برای سکانداری وزارت آموزش و پرورش

چهار ویژگی حاجی میرزایی برای سکانداری وزارت آموزش و پرورش

حمیدرضا ارباب سلیمانی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نوشتاری به چهار ویژگی حاجی میرزایی برای سکانداری وزارت آموزش و پرورش پرداخته است.

محسن حاجی میرزایی به‌عنوان وزیر پیشنهادی آموزش‌وپرورش از سوی رئیس‌جمهور معرفی‌شده و قرار است جلسه رأی اعتماد ایشان روز سه‌شنبه برگزار شود. در این نوشتار آمده است: حاجی میرزایی برای کسانیکه در حوزه آموزش‌وپرورش فعالیت کرده‌اند نام آشنایی است. میرزایی از مدیرانی است که حدود ۲۰ سال است که او را می‌شناسم و یکی از مدیران موفق جمهوری اسلامی ایران است.
 
او سابقه مدیریت در حوزه‌های مختلف ازجمله حضور در آموزش‌وپرورش، سازمان ملی بهره‌وری و نهضت سوادآموزی را در کارنامه خود دارد و از سن ۱۸ سالگی مسئولیت فرمانداری یک شهر را در آذربایجان به عهده داشتند و تاکنون که در جایگاه دبیری هیئت دولت هستند شاهد موفقیت‌های روزافزون ایشان بوده‌ایم، از همین رو انتخاب او به‌عنوان وزیر پیشنهادی آموزش‌ و پرورش می‌تواند انتخاب درستی باشد. به‌هرحال فردی که می‌خواهد در جایگاه وزارت آموزش‌وپرورش مسئولیتی را عهده‌دار شود و در جایگاه پست خطیر و ارزشمند قرار بگیرد باید چندین ویژگی برجسته داشته باشد.
 
اولین ویژگی موضوع کارآمدی است؛ چراکه کسی که در این جایگاه قرارمی گیرد باید در حوزه آموزش‌وپرورش از تخصص لازم برخوردار و کارآمد باشد از سوی دیگر تعهد او نسبت به کار حائز اهمیت است.
 
نکته دیگر برخورد دلسوزانه نسبت به قشر معلم و دانش آموزان و همچنین اولیاء دانش آموزان است، یک وزیر باید دلسوزانه در این جایگاه خدمت کند.
 
از سوی دیگر فردی که قرار است سکاندار این وزارتخانه شود باید از تجربه بالا و ارزشمندی برخوردار باشد که به حمدالله این چهار ویژگی که بیان شد یعنی تخصص، تعهد، دلسوزی و تجربه در آقای حاجی میرزایی وجود دارد، از همین رو امیدواریم نمایندگان محترم در مجلس شورای اسلامی به ایشان رأی اعتماد بدهند. همچنین با توجه به اینکه در آستانه بازگشایی مدارس هستیم و فرصت بسیار محدود است و عزیزانمان در وزارت آموزش‌وپرورش در استان‌ها و در مدارس معلمان و اقشار گوناگونی که با آموزش‌وپرورش مرتبط هستند خصوصا قشر دانش‌آموزی که باید از تلاش‌های مدیران بهره‌مند شوند چشم‌انتظارند که هرچه سریع‌تر روزهای آغازین سال تحصیلی را با حضور یک وزیر کارآمد و مقتدر شروع کنند و ما هم آرزومندیم برای دوستانی که در مجلس موضوع را موردبررسی قرار می‌دهند با بررسی دقیق و حکیمانه‌ای که دارند نظرات خودشان را در مورد وزیر انتخابی ریاست محترم جمهور اعلام کنند و به‌این‌ترتیب شاهد این باشیم که روزهای آغازین سال تحصیلی با حضور جناب آقای حاجی میرزایی همراه باشد و ایشان بتوانند خادمی دلسوز و متعهد برای خانواده آموزش‌وپرورش باشند./ایسنا 
کپی