پیشروی‌های ارتش سوریه در حومه شرقی ادلب

بین الملل /
شناسه خبر: 497351

یک منبع میدانی در حومه ادلب تاکید کرد: یگان‌های ارتش سوریه بر شهرک الخوین، منطقه الزرزور، تل اغیر و نیز مزارع التمانعه واقع در حومه جنوب شرقی ادلب کنترل یافتند.

 این منبع به سایت خبری "المراسلون" سوریه اظهار کرد: یگان‌های ارتش سوریه عصر چهارشنبه حمله غافلگیرانه‌ای را علیه پایگاه‌های گروه تروریستی جبهه النصره در شهرک الخوین آغاز کردند که با شکل‌گیری درگیری‌هایی میان دو طرف، تعدادی از تروریست‌ها کشته و زخمی شده و ارتش سوریه به شکل کامل بر این شهرک کنترل یافت.

منبع یاد شده گفت: نیروهای ارتش سوریه حمله به این شهرک را از این جهت آغاز کردند که نقطه آغاز حملات اخیر النصره به سوی محور شم الهوی در شرق ابودالی در حومه ادلب بود.

نیروهای ارتش سوریه توانستند در این عملیات وارد منطقه شده و منطقه الزرزور و تل‌ اغیر را آزاد کرده و به سوی شهرک التمانعه پیش‌روی کنند و پس از درگیری‌هایی با النصره، تعدادی از مزارع را نیز آزاد کنند.

ارتش سوریه پیشتر توانسته بود حمله گروه‌های تروریستی به رهبری جبهه النصره و "حراس الدین" به سوی محور ابودالی در حومه جنوب شرقی ادلب را ناکام بگذارد و ده‌ها کشته و زخمی را برای این گروه‌های تروریستی باقی بگذارد.

همچنین این ارتش پیشتر حومه شمالی حماة را پس از کنترل بر شهر استراتژیک خان شیخون در حومه جنوبی ادلب به صورت کامل آزاد کرد.  / ایسنا

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.