اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

ممنوع الخروجی بازیگر

ممنوع الخروجی بازیگر
یگانه خدامی

دیـــــــروز خبـــــــــری دربـــــاره ممنوع الخروجی پگاه آهنگرانی بازیگر سینما منتشر شد. خبری که مادرش منیژه حکمت هم آن را در توئیتر و اینستاگرامش منتشر کرد.

آن‌طور که پگاه آهنگرانی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری ایسنا اعلام کرده زمانی که به‌عنوان داور به دعوت جشنواره‌ باتومی گرجستان، قرار بود در این رویداد سینمایی شرکت کند، متوجه شده که ممنوع الخروج شده است. به گفته خودش دلیل این ممنوع الخروجی پرونده‌ای است که بعد از حوادث ۸۸ در قوه قضائیه داشته‌ و به ۱۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود و به نظر می‌رسد با تغییرات اخیر در قوه قضائیه اکنون حکم در پروسه اجرا قرار گرفته و به همین دلیل از خروجش از کشور جلوگیری شده است.
این خبر با توئیتی که منیژه حکمت به اشتراک گذاشت بازتاب پیدا کرد و بسیاری آن را بازنشر کردند و درباره‌اش نوشتند: میثم: «الان پگاه آهنگرانی میاد میگه چون منو ممنوع الخروج کردن ونتونستم برم جشنواره هنری در گرجستان ایران زندان هنرمندانه»، ماهی سیاه: «این پگاه آهنگرانی هیچی هم نگه، هیچ کارم نکنه اینا باز باهاش کار دارن! داور جشنواره است تو گرجستان اومده بره دیده ممنوع الخروجه! به جاش می‌ذارن متهم‌های اصلی اختلاس ها برن.»، امیر راعی فرد: «خب پگاه آهنگرانی هم ممنوع الخروج شد. شکر خدا گویا مشکلات مملکت در حال حل شدن است. پگاه که نه پناهنده می‌شود و نه اختلاس می‌کند اما باید ممنوع الخروج باشد»، آئورلیانو بوئندیا: «نوشته پگاه آهنگرانی می خواسته از کشور خارج بشه که «متوجه شده» ممنوع‌الخروجه! به این خانم کار ندارم ولی چرا دلیلی نمی‌بینن از قبل حکم صادر شده درباره فرد رو بهش «اطلاع» بدن! بابا شاید اشتباه و قابل حل باشه، طرف بیاد درست کنه. چرا از هر چیز یه گره کور می سازید؟»، سهند ایرانمهر: «برهان قاطع! دو ماه پیش آقای کدخدایی شورای نگهبان به این خانم که مشغول ساخت مستند در مورد انتخابات 88 بود گفت ای خانم شما هم دروغ‌های 88 باورتون شده‌ها، اصلاً بیا بشو ناظر مردمی شورای نگهبان در انتخابات 98(!) خانم گفتن نه ممنون، امروز هم خانم آهنگرانی فهمیده ممنوع الخروجه!»، سیمرغ: «الان که 10 سال گذشته.»‌

کپی