اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
خانم گل مسابقات لیگ در گفت‌وگو با «ایران»:

زهرا قنبری: اصلاً قشنگ نبود که تندیس‌های ما با آقایان فرق می‌کرد

زهرا قنبری: اصلاً قشنگ نبود که تندیس‌های ما با آقایان فرق می‌کرد
محمد محمدی سدهی

مراسم بهترین‌های فصل گذشته فوتبال شنبه شب در تهران برگزار شد و در بخش بانوان، زهرا قنبری به عنوان «خانم گل» انتخاب شد و تندیس این بخش را توسط لیلا صوفی زاده، نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال دریافت کرد. تعداد گل زده مهاجم شهرداری بم قابل توجه است و او با 51 گل این عنوان را از آن خود کرد.

رکورد ایران پیش از این با 46 گل متعلق به سارا قمی بود که شکست. زهرا قنبری صحبت‌هایش را با خبرنگار «ایران» این گونه شروع کرد: «مراسم بهترین‌ها هر سال با بی نظمی برگزار شده و دیگر به برگزاری مراسم به این نحو عادت کرده‌ایم. امیدوارم در آینده در مراسمی به این مهمی شاهد این بی نظمی‌ها نباشیم و همه چیز خوب باشد چون نتیجه تلاش یک فصل را در این مراسم می‌بینیم.»
مهاجم تیم فوتبال زنان شهرداری بم ادامه داد:«یک فصل رویایی و طلایی را پشت سر گذاشتم. هم رکورد زدم و هم تیمم قهرمان شد. آدم خودخواهی نیستم اما فکر می‌کنم تأثیرگذارترین بازیکن در تیم شهرداری بم بودم و می‌توانستم به عنوان بهترین بازیکن سال هم انتخاب شوم. خیلی‌ها می‌گفتند که متفاوت تر از گذشته در لیگ بازی کردم و برای همین توقع داشتم که به عنوان بهترین بازیکن هم معرفی شوم.» پیش از برگزاری مسابقات گفته بودند که یک بازیکن نمی‌تواند هم به عنوان خانم گل و هم به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شود. او بیان داشت: «این توجیه مناسبی نیست و در کل دنیا این اتفاق می‌افتد و ممکن است بهترین گلزن به عنوان بهترین بازیکن هم انتخاب شود، چه کریس رونالدو باشد چه بازیکن دیگری. حتی در همین مراسم  آقای گل لیگ دسته یک به عنوان بهترین بازیکن هم انتخاب شد که قطعاً بهترین بازیکن به دلیل تلاشش بوده و آقای گلی نتیجه خلاقیت و استعدادش.»
قنبری ادامه داد: «خانم گلی را روی زمین نریختند که من آن را بردارم، من برای رسیدن به اینجا تلاش کردم و توانستم موقعیت‌هایی را که به من رسیده تبدیل به گل کنم که این خلاقیت من بود. البته زهرا سرگلی که بهترین بازیکن شد، از هم تیمی‌های خوبم است و به او تبریک می‌گویم اما من از حق خودم دفاع کردم. احساس کردم که می‌توانم گزینه برتر باشم چون سال گذشته سال بسیار خوبی برای من بود و استحقاق بهترین بودن را داشتم.»
او با انتقاد از تفاوت میان بانوان و آقایان در مراسم بهترین‌ها گفت: «تندیس‌های ما با آقایان فرق می‌کرد و این قشنگ نبود. تمامی کسانی که آنجا بودند بهترین بودند و نباید تفاوتی بین بهترین‌های آقایان و خانم‌ها وجود داشته باشد. شاید اگر جای ما با آقایان عوض می‌شد، آنها هم چنین انتقادی می‌کردند. درست است که رسانه‌ای نمی‌شویم اما نباید تبعیضی باشد. بن ساعت و نیم سکه جایزه من به عنوان خانم گل بود.»/ روزنامه ایران

کپی