اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

قاتل امام جمعه کازرون در آستانه اعدام

قاتل امام جمعه کازرون در آستانه اعدام

پرونده قاتل امام جمعه کازرون برای اجرای حکم اعدام، در اختیار شعبه احکام کیفری شیراز قرار گرفت.

 حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی یکشنبه سوم شهریور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه به خاطر حساسیت‌های ویژه این پرونده و تحت تأثیر قرارگرفتن احساسات عمومی، رسیدگی به آن در مجموعه قضایی استان فارس به صورت ویژه و در وقت فوق العاده انجام شد، گفت: سیر قانونی پرونده در کوتاه ترین زمان طی شد .

وی با اشاره به اینکه پرونده مرحله نهایی خود، یعنی اخذ استیذان و اخذ مجوز اجرای حکم توسط رئیس قوه قضائیه را  طی کرده است، از اجرای حکم قصاص محکوم پرونده در آینده ای نزدیک خبر داد و افزود: در حکم صادره از سوی شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس که به تأیید شعبه 19 دیوان عالی کشور رسیده است بر اجرای حکم در محل وقوع جرم یعنی شهرستان کازرون تأکید شده است .

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با اشاره به برخی شایعات مبنی بر مشارکت برخی افراد و جریانات در وقوع این جرم گفت: در هیچ یک از مراحل رسیدگی به پرونده شهادت امام جمعه فقید کازرون ارتباط فرد یا افراد دیگری تحت هر عنوان محرز نشده است.

این مقام ارشد قضایی استان افزود: هر زمان اسناد، مدارک و یا شواهدی دال بر مشارکت و دخالت افراد دیگر به دست بیاید، این موضوع قابلیت پیگرد قضایی خواهد داشت .

 پیش از این خبر قطعیت و تأیید حکم قصاص عامل شهادت امام جمعه کازرون در دیوان عالی کشور اعلام  شده بود./ ایسنا

 

کپی