سرهنگ حسن مفخمی‌شهرستانی فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: در‌پی شکایت جوانی به پلیس فتا مبنی‌بر اینکه مبلغ ۹ میلیون ریال به‌صورت غیرمجاز از حساب بانکی‌اش برداشت ‌شده است، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

---

او ادامه داد: در تحقیقات تخصصی پلیس فتا مشخص شد چندی پیش فرد شاکی در یک کانال تلگرامی فروش اکانت یک بازی کامپیوتری را با قیمتی استثنائی مشاهده کرده و از درگاه بانکی تعبیه‌شده در این کانال برای خرید اقدام می‌کند که ضمن عدم موفقیت در خرید، اطلاعات حساب بانکی‌اش را در درگاه بانکی جعلی که از سوی مدیر این کانال طراحی‌شده بود، وارد کرده و مدتی بعد در حدود ۹ میلیون ریال از حساب بانکی‌اش به‌صورت غیرمجاز برداشت می‌شود.

این مقام انتظامی در استان مرکزی ادامه داد:‌ با آغاز اقدامات تخصصی و فنی کارشناسان پلیس فتای استان، فردی که ساکن یکی‌دیگر از استان‌های کشور بود، شناسایی شد و با هماهنگی مقام قضائی با اعزام تیمی از مأموران انتظامی دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به پلیس فتا استان انتقال داده شد.

او افزود: در خلال تحقیقات پلیس و با توجه به اسناد و مدارک به‌دست‌آمده، متهم اعتراف کرد که در ابتدا یک درگاه بانکی جعلی (فیشینگ) را طراحی کرده و با تبلیغات گسترده در شبکه‌های اجتماعی، به‌ویژه تلگرام و تحت عناوینی چون فروش شارژ، فروش اکانت بازی، لینک این درگاه‌های جعلی را در فضای معرفی می‌کرده و تعداد زیادی اطلاعات حساب از این طریق به دست آورده و اقدام به برداشت غیرمجاز از آنها کرده است.

سرهنگ مخفمی‌شهرستانی خاطرنشان کرد:‌ در بررسی‌های تخصصی پلیس روی تجهیزات رایانه‌ای این فرد، اطلاعات حساب بانکی ۱۲۷ شهروند در سراسر کشور به دست آمد و مشخص شد که این نوجوان در حدود یک میلیارد و ۴۴ میلیون و ۲۵ هزار ریال از این حساب‌های بانکی به‌صورت غیرمجاز برداشت داشته است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی در ادامه به شهروندان هشدار داد: از عضویت در کانال‌های تلگرامی تحت عناوین فروش شارژ ارزان‌قیمت، فروش اکانت بازی‌های رایانه‌ای، صیغه‌یابی، ماهواره جیبی و... جدا خودداری کنند تا در دام افراد شیاد و کلاهبردار قرار نگیرند./ برنا