اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹

بیهوش کردن صاحب‌خانه؛ ترفند سارقان یک سایت اینترنتی

بیهوش کردن صاحب‌خانه؛ ترفند سارقان یک سایت اینترنتی

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری اعضای باند سه نفره سرقت منزل که طعمه‌های خود را از طریق آگهی درخواست همخانه یک سایت اینترنتی انتخاب می‌کردند، خبر داد.

پلیس آگاهی

سرهنگ کارآگاه کامیار چهری درباره دستگیری این افراد اظهار کرد: ساعت چهار صبح چهارم تیرماه سال جاری مرد جوانی با مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و اعلام کرد که زن جوانی پس از بیهوش کردن او منزلش که در محدوده خیابان قائم مقام فراهانی است را مورد سرقت قرار داده است، بنابراین پرونده‌ای در این زمینه تشکیل و به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران منتقل شد.


وی با اشاره به حضور شاکی در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران اظهار کرد: شاکی در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران حاضر شد و درباره نحوه وقوع سرقت به کارآگاهان گفت که طی روزهای گذشته آگهی را درباره اینکه درخواست هم‌خانه دارد در سایت دیوار آگهی کرده است، تا اینکه روز سوم تیرماه خانم جوان حدودا ۲۵ساله‌ای با وی تماس گرفته و در خصوص آگهی صحبت کرده است. وی مدعی شده که خانه را برای برادرش که دانشجو هست می‌خواهد و قرار ملاقاتی را برای بازدید از خانه تعیین کرده است؛ پس از آن نیز ساعت ۱۰ شب با ظاهری موجه برای بازدید از منزل مراجعه کرده است. شاکی در ادامه اظهارات خود گفت که زن جوان خود را «الناز» معرفی کرده و گفته که برادرش در راه است پس از آن‌ نیز به وی آبمیوه مسموم تعارف کرده است. شاکی آبمیوه را می‌نوشد اما بعد از مدتی متوجه می‌شود که دچار سرگیجه شده و بیهوش می‌شود. شاکی در ادامه اظهار کرد که حدود چهار ساعت بعد به هوش می‌آید اما متوجه می‌شود که زن جوان رفته و اموالی از قبیل لپ تاپ، تبلت، تلفن همراه و مقداری طلا به ارزش ۶۰ میلیون تومان را هم به سرقت برده است.

سایت اینترنتی

سرهنگ چهری در ادامه گفت: کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات مرد جوان راهی محل وقوع جرم شدند که در تحقیقات اولیه و بررسی محدوده جرم، با بازبینی فیلم دوربین‌های مداربسته اطراف منزل مالباخته مشخص شد سارق از یک دستگاه خودروی مزدا۳ سفید رنگ پیاده شده و به سمت منزل شاکی رفته و پس از گذشت ۳۰ دقیقه همدست وی نیز به منزل شاکی مراجعه می‌کند. با بدست آمدن این اطلاعات، کارآگاهان به اینکه خودروی مزدا۳ متعلق به سارقان است، مشکوک شدند که به همین علت با انجام اقدامات پلیسی مالک خودرو را شناسایی و به پایگاه دعوت کردند. مالک خودرو با حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی اظهار کرد که چند ماه است خودرو را به صورت وکالتی به شخصی بنام «رامین» که ۲۸ سال دارد فروخته است.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران با بیان اینکه اطلاعات بدست آمده به بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه ۳۴ تهران منتقل شد و دستگیری رامین در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت گفت:‌ ماموران مخفیگاه وی را در محدوده شهرستان بهارستان استان تهران شناسایی کردند و متهم با اخذ نیابت قضایی روز ۳۱ تیرماه طی یک عملیات پلیسی دستگیر شد. در ادامه نیز در بازرسی صورت گرفته از مخفیگاه وی خودروی مزدا۳ کشف و به پایگاه سوم منتقل شد.
سرهنگ چهری با بیان اینکه متهم ضمن قبول اظهارات شاکی به انجام سرقت‌ها با همکاری افرادی به بنام «فریبا» و «خشایار» اعتراف کرد گفت:‌ با توجه به اظهارات مرد جوان کارآگاهان مخفیگاه فریبا و خشایار را در محدوده اشرفی اصفهانی و خیابان سهرودی شناسایی کردند و روز ۳۰ مرداد ماه هر دو نفر را طی دو عملیات جداگانه دستگیر کردند. متهمان ضمن قبولی سرقت به شیوه «بیهوشی» به ۸ فقره سرقت بدین شیوه در محدوده‌های شمال و شمالغرب شهر تهران اعتراف کردند، مدعی شدند که سوژه‌ها را از سایت «دیوار» انتخاب می‌کردند؛ در همین حین فریبا با آن‌ها تماس می‌گرفته و مدعی می‌شده که خانه را برای برادرش می‌خواهد، سپس با حضور در خانه‌ها، صاحبخانه را با استفاده از آبمیوه مسموم بیهوش ‌می‌کرده و به اتفاق همدستان اموال منزل را سرقت می‌کردند. سارقان همچنین مدعی شدند که حدود شش ماه است فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه این افراد مدعی شدند ارزش اموالی که به سرقت برده‌اند حدود ۳۰۰ میلیون تومان است گفت: این افراد اموال سرقتی را در خیابان جمهوری به فردی ناشناس به مبلغ ناچیزی می‌فروخته و مبلغ حاصل را صرف خوشگذرانی می‌کرده‌اند. از آن‌جایی که این افراد مدعی بودند بخشی از اموال در منزل مجردی «خشایار» قرار دارد، کارآگاهان بلافاصله به محل مراجعه کردند و اموال مسروقه شاکی و سایر اموال مسروقه را کشف و به پایگاه منتقل کردند.


به گفته وی با توجه به اعتراف صریح متهمان به بزه انتسابی این افراد با صدور قرار قانونی جهت انجام تحقیقات تکمیلی، دستگیری خریدار اموال مسروقه و بررسی سوابق کیفری در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار دارند.


رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان ضمن هشدار به شهروندان در خصوص عدم اعتماد سریع به افرادی که در فضای مجازی با آنها در تماس و معامله قرار می‌گیرند گفت: شهروندانی که بدین شیوه از آنان سرقت شده است، می توانند برای شناسایی متهمان و تشکیل پرونده مقدماتی به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان نیلوفر مراجعه کنند./پلیس

کپی