اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸

‌افزایش 300 درصدی گازرسانی در زاهدان

‌افزایش 300 درصدی گازرسانی در زاهدان

فرماندار شهرستان زاهدان گفت: گازرسانی در این شهر امسال در مقایسه با ۲ سال پیش بیش‌از ۳۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

ابوذر مهدی نخعی در جمع خبرنگاران بیان کرد: سه استان خراسان رضوی، همدان و سمنان به عنوان استان‌های معین گازرسانی در شهر زاهدان فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه در شروع عملیات گازرسانی تنها ۶ درصد پهنه شهر زاهدان از این نعمت بهره‌مند بودند اما هم اینک ۲۰ درصد مردم از این نعمت برخوردارهستند، افزود: پروژه گازکشی شهر زاهدان تا یک سال و نیم آینده به اتمام خواهد رسید و تمام پهنه این شهر از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد.

نخعی در ادامه گفت: هزار و ۳۸۰ کیلومتر شبکه تغذیه توزیع در سطح شهر زاهدان وجود دارد که ۷۳۰ کیلومتر آن یعنی ۵۳ درصد آن انجام شده است.

فرماندار زاهدان بیان کرد: ۲۴ هزار و ۹۶۱ انشعاب گاز به مردم این شهر واگذار و ۱۳ هزار و ۸۴۳ علمک گاز نصب شده است.

نخعی به مشکل حاشیه‌نشینی شهر زاهدان و برنامه‌های دردست اقدام برای ساماندهی این محلات گفت: ۹ محله حاشیه‌نشین و دارای بافت ناکارآمد در شهر زاهدان شناسایی شده است که کار خدمات و ساماندهی آنها انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه فاز اول این کار که بحث جمع آوری اطلاعات، آماربرداری و مطالعات بوده انجام و به زودی کار عملیاتی آن آغاز می شود. 

فرماندار زاهدان تصریح کرد: ۵۰۰ میلیارد تومان به طرح ساماندهی حاشیه‌نشینی شهر زاهدان اختصاص یافته که ۲۰۰ میلیارد تومان آن به صورت وام بلاعوض و ۳۰۰ میلیارد تومان دیگر برای احیاء زیرساخت‌های آموزشی، فرهنگی و خدماتی هزینه خواهد شد.

وی با بیان اینکه شهر زاهدان به کارگاه ساخت و ساز تبدیل شده است، افزود: پروژه‌های در حال اجرا در حوزه گاز و حاشیه‌نشینی شهر زاهدان در نوع خود در کشور بی‌نظیر است./ ایسنا

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.