اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

705طرح هفته دولت در همدان بهره برداری و کلنگ زنی می شود

705طرح هفته دولت در همدان بهره برداری و کلنگ زنی می شود

استاندار همدان گفت: همزمان با هفته دولت، 705طرح با اعتبار حدود 11هزار میلیارد ریال در این استان بهره برداری و یا عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

سید سعید شاهرخی روز شنبه در نخستین روز از هفته دولت در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان افزود: به دنبال بهره برداری از این طرح ها یک هزار و 233شغل در این استان ایجاد می شود.

شاهرخی تاکید کرد: توجه به تولید ،معیشت و اشتغال از مهمرین اولویت های ما در استان است.
وی با بیان اینکه استان برای توسعه باید برنامه مدون داشته باشد، گفت: جذب سرمایه گذاری نخستین اولویت ما در راه توسعه استان است که بر اساس آن در مدت سه سال باید 150هزار میلیارد ریال اعتبار در استان سرمایه گذاری شود.
استاندار همدان با اشاره به اینکه دومین اولویت ما توسعه، تسهیل و رفع موانع صنعت استان است، عنوان کرد: به دنبال احیای نزدیک به یک هزار واحد فعال، نیمه فعال ، تعطیل شده و واحد های قابل ارتقا هستیم.
شاهرخی اضافه کرد: با وجود تمام مشکلات موجود، استان همدان به عنوان یک کارگاه بزرگ زمینه های ایجاد اشتغال را دارد و در حوزه راه بیش از 10طرح مهم ملی در دست اجرا داریم که زیرساخت های استان را متحول می کند.
وی با اشاره به اینکه بیش از یک هزار هکتار فضا در منطقه ویژه اقتصادی آماده سرمایه گذاری است، گفت: در کل کشور چهار شهرک برای راه اندازی شهرک های فناور های‌ تک تخصیص اعتبار شده که یکی از آن در همدان است که امیدواریم با استفاده از آن علم را به ثروت تبدیل کنیم.
استاندار همدان گفت: شهرک بنکداری همدان به عنوان بار انداز غرب کشور است و حتی می تواند اقلام مورد نیاز کشورهای همسایه غرب کشور را تامین کند.
وی ادامه داد: امروز پس از گذشت چند ماه از باران های سیل آسای نوروز 98حدود هشت هزار واحد مسکونی بازسازی و تعمیر شده است که در نوع خود یک رکورد شکنی است.
شاهرخی با بیان اینکه بیش از 110میلیون متر مکعب آب را ذخیره کردیم ابراز امیدواری کرد: سد نعمت آباد تا پایان سال بهره برداری شود.
استاندار همدان 30نوع مواد معدنی را در استان بهره برداری می کنیم و در حوزه معدن 15هزار میلیارد ریال طرح در دست اجرا داریم.
وی با اشاره به اینکه یکی از معدود استان هایی هستیم که 2اورژانس هوایی داریم اضافه کرد: استان همدان با 43پزشک دارای فوق تخصص و بیش از 500پزشک متخصص قطب پزشکی غرب کشور است که بیمارانی نیز از کشور های همسایه برای درمان به همدان مراجعه می کنند./ استانداری همدان

کپی