اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹

#جواد_خیابانی

#جواد_خیابانی
یگانه خدامی

از چند روز پیش شایعه مهاجرت یکی دیگر از گزارشگران ورزشی شبکه سه به شبکه‌های ماهواره‌ای شنیده می‌شد. تأیید و تکذیب رسمی انجام نمی‌شد اما حرفش دهان به دهان می‌چرخید و خیلی‌ها در شبکه‌ها اجتماعی حرف‌ها را بازنشر می‌کردند. چند روز پیش مستندی از شبکه معروف نشنال جئوگرافیک منتشر و روزنامه شهروند مدعی شد گوینده آن جواد خیابانی است.

بعد هم شایعه شد که او همان گزارشگری است که مهاجرت کرده و قرار است گوینده بخش فارسی این شبکه باشد.
امروز البته در کنار کاربرانی که می‌گفتند صدای گوینده مستند شبیه خیابانی است، این گزارشگر درباره این موضوع نوشت: «بنده جواد خیابانی فرزند این سرزمین هستم و تا آخرین نفس و آخرین کلام فقط برای سرزمین خود و سازمان خودم تلاش خواهم کرد و افتخار من این است که در کشورم کار کرده‌ام و خواهم کرد. خبر منتشره مبنی بر گویش در شبکه‌های خارجی به هیچ وجه صحت نداشته و ندارد و نخواهد داشت و من افتخارم این است که کوچه‌های شهر و سرزمینم را جارو بزنم اما برای شبکه‌ای جز سازمان و شبکه خودم هیچ کاری نکنم.»
این خبر و این تکذیبیه خیابانی باعث شد هشتگ جواد خیابانی پای بسیاری از نوشته‌های کاربران زده شود البته این بار نه به‌دلیل سوتی‌هایش در گزارش‌های ورزشی: آقای بارت: «جواد خیابانی قراره گوینده برنامه حیات وحش بشه فکر کنین وسط برنامه میگه این یه قانونه کسی زنده میمونه که شکار‌های بیشتری انجام بده یا هرچه دقایق بیشتری از خون‌ریزیش می‌گذره به پایان عمرش نزدیک‌تر می‌شه»، ابراهیم تبار: «خیابانی تو متن تکذیبیه مهاجرت به خارج و گویندگی برای نشنال جئوگرافیک نوشته:«لذا خبر منتشره مبنی بر گویش در شبکه‌های خارجی...» گویش آخه لامصب؟»، فیک استار: «خیابانی راوی مستندِ حیات وحش در شبکه نشنال جئوگرافیک شد. از این پس احتمالاً میشنویم که؛ یوزپلنگی که آهو می‌خورد قطعاً گوشتخوار است. سرعت شیر از گورخر بیشتر است اما این چیزی از ارزش‌های گورخر کم نمی‌کند. غزال آفریقایی نسبتی با غزالِ فوتبالِ آسیا ندارد، خصوصاً با عزیزی‌شون!»، جیک جیکو: «خیابانی از همون موقع که به خداداد گفت «غزال تیزپا» معلوم بود می‌خواد بره تو نشنال جئوگرافیک کار کنه!»، محمد: «خیابانی گفته جارو می‌زنم اما به شبکه خارجی نمی‌روم! ما هیچ، ما نگاه...»، مازیار مجد: «اینکه چرا کسی فکر کرده که یه شبکه خارج از ایران پیشنهاد میده که خیابانی بیاد براش کار‌ کنه خودش باعث میشه به سلامتی روانی اون افراد شک کرد».

کپی