اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
نوبخت عنوان کرد

اخذ مالیات عادلانه از پزشکان

اخذ مالیات عادلانه از پزشکان

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به سخنان رئیس سازمان نظام پزشکی درباره هجوم سازمان‌یافته به جامعه پزشکان اشاره کرد و گفت: ما در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تمام تلاش خود را کردیم تا در تدوین برنامه ششم توسعه در مواد ۷۰ تا ۷۴ به مسائل اساسی علم طب از جمله موضوع پزشکان عمومی توجه کنیم. حوزه پزشکان عمومی از چالش‌هایی است که حوزه سلامت کشور با آن روبرو است و باید به طور شایسته به این شاخه از طب توجه کرد.

دکتر علی نوبخت در همایش روز پزشک که در سالن همایش‌های برج میلاد شد، توجه به پزشکان عمومی را از چالش‌های حوزه سلامت دانست و گفت: پزشکان عمومی همچون ستون فقرات علم طب هستند و نیاز است توجه ویژه‌ای به آنها شود.

وی افزود: دو سال فرصت فراهم بود تا زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی پرونده الکترونیک سلامت - که در آن، توجه به پزشکان عمومی از اولویت‌هاست - ایجاد شود که خوشبختانه در تیرماه سال جاری پرونده الکترونیک سلامت با حضور رئیس‌جمهور کلید خورد و امیدوارم از پزشکان عمومی در این حوزه به خوبی استفاده شوند.

اخذ مالیات عادلانه از پزشکان

نوبخت با اشاره به اینکه "همواره پرداخت مالیات از سوی پزشکان بحث‌برانگیز بوده است"، ادامه داد: در دوره‌ای که من در سازمان نظام پزشکی بودم، جلساتی با سازمان امور مالیاتی داشتیم و طبق تفاهم‌نامه‌ای که بین دو سازمان امضا شد، قرار بر این بود که پزشکان با حفظ حرمت و رعایت عدالت، مالیات پرداخت کنند؛ اما ناگهان دیدیم با وجود این تفاهم‌نامه، حرف‌های مختلفی بیان شد که همگی قصد بر ایجاد نفاق در این بین داشت.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: هشدار می‌دهم که این تفرقه‌افکنی از سوی عوامل بیگانه و جاسوس‌های استکبار جهانی است تا اتحادمان را متزلزل کند؛ از همین رو از نهادهای نظارتی می‌خواهم که این موضوعات را رصد کنند. در حال حاضر مقامات بالای سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی، مشکلی با اخذ مالیات عادلانه از پزشکان ندارند./ایسنا

کپی