اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

اختصاص 600 میلیون یورو به پتروشیمی دهلران

اختصاص 600 میلیون یورو به پتروشیمی دهلران

استاندار ایلام گفت: فاز اول کار تخصصی پتروشیمی دهلران ظرف ۶ ماه آینده شروع می شود و کل پروژه ۴۲ ماهه بهره برداری می‌رسد.

قاسم سلیمانی‌دشتکی در بازدید از پتروشیمی دهلران در نشست با مسئولان این شرکت ضمن ابراز رضایت از روند کار اظهار کرد:  ۶۰۰ میلیون یورو به پتروشیمی دهلران اختصاص یافته است .

وی گفت:  از این ۶۰۰ میلیون یورو ۵۰۰ میلیون یورو به بانک ملی اختصاص یافته که فاز اول کار تخصصی آن ظرف ۶ ماه آینده شروع می شود و کل پروژه ۴۲ ماهه بهره برداری می رسد .

استاندار ایلام با بیان اینکه عملیات اجرایی پتروشیمی دهلران در سال 1388 شروع شده بود، گفت: این کار فقط در حد اخذ مجوزها بود تا اینکه در سال ۹۶ با جدیت این موضوع پیگیری شد تا سرمایه گذار عوض و صندوق بازنشستگی نفت بعنوان سرمایه گذار جدید وارد کار شود .

سلیمانی به اشتغال ۷۶ درصدی بومی ها در این پروژه اشاره کرد و افزود: آموزش نیروهای تخصصی از منطقه و شهرستان، استفاده از نیروهای مامور به خدمت و پیگیری آموزش در فنی و حرفه ای و مراکز آموزش عالی از دیگر راهکارهاست که باید مد نظر متولیان پتروشیمی دهلران باشد .

وی در پایان بر بکارگیری نیرو های بومی در پتروشیمی تاکید کرد.

استاندار ایلام در پایان این نشست، با تاکید بر سرمایه گذاری برای توسعه بیش از پیش استان گفت: برای سرمایه گذاری بیشتر باید امنیت سرمایه گذار تامین شود و اگر در این مسیر بتوانیم به درستی گام برداریم حضور دیگر سرمایه‌گذاران را هم در استان شاهد خواهیم بود .

وی با اشاره به اجرایی شدن پروژه  ان جی ال دهلران خاطر نشان کرد: این دو پروژه  مکمل یکدیگر هستند و باید توجه داشته باشیم پیشرفت کاری ان جی ال بیشتر از پتروشیمی باشد چرا که ان جی ال خوراک پتروشیمی دهلران را تأمین می کند .

نماینده عالی دولت در استان به دیگر پروژه های نفت و گاز در استان و شهرستان دهلران اشاره کردو گفت: کار بزرگ دیگری در حوزه ی نفت و گاز در استان شکل گرفته است و در شهرستان های آبدانان و دهلران پروژه اکتشاف میدان نفتی دانان را در دستور کار داریم که  بیش از 1200 میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص یافته است و در سفر رئیس جهمور کلنگ آن به زمین زده خواهد شد .

وی به اعتبارات ابلاغ شده به میادین نفتی آبان و پایدار دهلران نیز اشاره کرد و گفت: این پروژه هم با ابلاغ اعتبارات جدید جان تازه ای خواهد گرفت و نیروهای جدیدی برای آن به کارگیری خواهد شد .

این مقام مسئول به تقویت دیگر میادین نفتی استان اشاره کرد و گفت: برای تقویت چاه های گاز و ایستگاههای انتقال گاز استان نیز 130 میلیون یورو و 1700 میلیارد تومان اختصاص یافته است .

وی به دیگر پروژه های اجرا شده در شهرستان دهلران در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: پروژه نیروگاه سیک ترکیبی 500 مگاواتی دهلران هم پروژه ای است که با معرفی سرمایه گذار که شرکت مپناست آمادگی لازم برای اجرایی شدن را خواهد داشت .

سلیمانی دشتکی به فعالیت هایی که در حوزه ی زیرساخت های استان در حال انجام است اشاره و تصریح کرد: در همین راستا جاده ی ایلام مهران دهلران اندیمشک در حال کارسازی و در قطعه ی اندیمشک 12 کیلومتر آماده سازی شده است و در قطعات بعدی هم به دنبال سرمایه گذار هستیم و دولت در این رابطه تضامین لازم را ارائه می دهد./ ایسنا

کپی