اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

گوشت مرغ در کرمان درجه بندی می شود

گوشت مرغ در کرمان درجه بندی می شود

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان از درجه بندی گوشت مرغ به سه رتبه ممتاز، مطلوب و معمولی براساس طرح ارتقای کیفیت بهداشتی گوشت مرغ» خبر داد و خاطر نشان کرد: پیش بینی می‌کنیم که بازار استان مملو از مرغ رتبه ممتاز خواهد شد بنابراین مدیران کشتارگاه‌های استان در راستای حفظ رقابت در بازار عرضه محصولات طیور، در اجرایی شدن این طرح قدم بردارند.

دکتر "حسین رشیدی" در نشست هماهنگی برنامه اجرایی ارتقای کیفیت بهداشتی گوشت طیور، هدف از این نشست را ابلاغ دستورالعمل برنامه اجرایی ارتقای کیفیت بهداشتی گوشت طیور اعلام کرد و با بیان اینکه رونق تولید و بازار صادرات این صنعت، از مزایای طرح «ارتقای کیفیت بهداشتی گوشت مرغ» است، افزود: این طرح زمینه ساز رقابت در بازار عرضه محصوات طیور خواهد شد ضمن اینکه با افزایش کیفیت محصولات مرغ، باعث افزایش رضایت مصرف کنندگان می شود.

مدیر کل دامپزشکی استان کرمان با بیان اینکه اجرای این طرح، پیشرفت بهداشت کشتارگاه‌های طیور استان را در پی خواهد داشت، افزود: رتبه بندی کشتارگاه‌های طیور و محصولات آن، تفاوت قیمت گذاری ایجاد کرده وسبب انگیزه رقابت در بازار عرضه محصوات طیور خواهد شد.

رشیدی خواستار همکاری مدیران کشتارگاه‌ها و دستگاه‌های مرتبط جهت انجام برنامه اجرایی ارتقای کیفیت بهداشتی گوشت طیور در استان شد و اعلام کرد: زمینه برای اجرای این طرح در استان فراهم شده تا همگام با سایر نقاط کشور در جهت پیشرفت صنعت طیور و امنیت غذایی جامعه گام برداریم.

وی با بیان اینکه بعضی از مدیران کشتارگاه های طیور، خواستار و داوطلب اجرایی شدن این طرح می باشند و در این زمینه پیشقدم شده اند، بنابراین سایر مدیران قید ناممکن را حذف کنند تصریح کرد: این اداره کل با همکاری و کمک معنادار به مدیران کشتارگاه ها سبب اجرایی شدن مرحله به مرحله این طرح خواهد شد.

مدیر کل دامپزشکی استان کرمان از جمله این کمک ها را پرداخت اعتبارات با نرخ سود کم عنوان کرد و افزود: ما تمامی مشکلات مطرح شده در این نشست را جمع بندی کرده و به سازمان دامپزشکی انتقال می دهیم و از افراد خواستار اجرای این طرح حمایت می کنیم و امیدواریم که همانند گذشته که این استان در انجام سایر طرح های ملی طلایه دار بوده است، در اجرایی کردن این طرح نیز پیشرو باشد. 

رشیدی در ادامه بیان کرد: در استان کرمان 12 کشتارگاه طیور با ظرفیت 24 هزار قطعه در ساعت وجود دارد که با مجهز نمودن آنها جهت کسب شرایط لازم این طرح، نیاز استان به گوشت طیور تامین می گردد، بنابراین تمامی کشتارگاه های استان می بایست حداقل شرایط لازم بهداشتی را جهت ادامه فعالیت داشته باشند که این مطلب قابل اغماض نیست.

وی ضمن اشاره به تشویقی بودن طرح، بر لزوم رعایت دوره پرهیز دارویی و مدیریت بهداشتی مزارع پرورشی طیور تاکید کرد و از درجه بندی گوشت مرغ به سه رتبه ممتاز، مطلوب و معمولی براساس این طرح خبر داد و خاطر نشان کرد: پیش بینی می کنیم که بازار استان مملو از مرغ رتبه ممتاز خواهد شد بنابراین مدیران کشتارگاه های استان در راستای حفظ رقابت در بازار عرضه محصولات طیور، در اجرایی شدن این طرح قدم بردارند.

این مقام مسوول از پتانسیل های خوب استان، شرایط اقلیمی خشک استان را نام برد و افزود: این شرایط اقلیمی به نوعی کمک کننده در کنترل بیماری هاست و محدودیت های استان به نوعی مزایا در این صنعت محسوب شده که لازم است از تمامی این ظرفیت ها در جهت توسعه و تعالی استان استفاده گردد./ ایسنا

کپی