اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹
درخواست سرپرست حجاج ایرانی از هلال‌احمر:

لزوم افزایش زمینه جذب پزشکان بیشتر در چرخه اعزام‌های حج

لزوم افزایش زمینه جذب پزشکان بیشتر در چرخه اعزام‌های حج

رئیس و اعضای ستاد مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت خواست زمینه را برای جذب پزشکان بیشتر در چرخه اعزام‌های حج فراهم آورد تا تعداد بیشتری از پزشکان با خدماتی که این مجموع ارائه می دهد، آشنا شوند.

رئیس و اعضای ستاد مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر امروز در مکه با حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی در بعثه مقام معظم رهبری دیدار و گفت‌وگو کردند.
 در این دیدار نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به روایتی از امام علی (ع)، خدمتگزاری به زائران بیمار را فوق العاده ارزشمند دانست و تاکید کرد: کمک کردن به زائران بیمار و ناتوان نزد خداوند پاداش مضاعفی دارد. بیمار، نیاز خود را به پزشک می‌گوید و نجات دادن بیمار توفیق الهی است؛ پس قدر خدمتگزاری به زائر را بدانید و خدا را سپاسگزار باشید که چنین توفیقی و لطفی نصیبتان شده است.
 
حجت الاسلام والمسلمین نوای پویایی در فعالیت های مرکز پزشکی را ضروری خواند و گفت: با نگاه به جلو حرکت و تلاش کنید تا همواره یک گام پیش و سرآمد باشید. استفاده از راهکارهای نو از جمله نرم افزارهای مناسب برای دسترسی سریع‌تر به پزشکان در مواقع ضروری که امسال به‌کار گرفته شد ، اقدام موفقی بود که نشان داد می توان از امکانات روز در ارائه خدمات بهتر به زائر حداکثر بهره را برد.
 
وی همچنین استفاده از کارشناسان با تجربه با هدف نگاه نقادانه به فعالیت های مرکز پزشکی را در شناخت آسیب ها و کاستی ها موثر دانست و گفت: با استفاده از نتیجه این بررسی‌ها می توان در روند فعالیت ها تحول ایجاد کرد. در بازدید از هتل ها، اکثر زائران از خدمات مرکز پزشکی رضایت داشتند،
 
دکتر محمدتقی حلی ساز، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر هم در این دیدار ازفعالیت های مراکز درمانی مدینه منوره و مکه مکرمه و بیمارستان زائران ایرانی در مکه گزارشی ارائه کرد و گفت: بررسی ها نشان می دهد که خدمات ارائه شده نسبت به سال های قبل بهتر بوده است.
 
وی خرید داروی مورد نیازحج در زمان و با قیمت مناسب و انتقال آن به عربستان را از موفقیت های حج امسال دانست و تاکید کرد: با تدابیری که اندیشیده شده کمبود دارو در مراکز درمانی و مطب ها برای خدمت رسانی به حجاج نداریم .
 
دکتر حلی ساز گفت: آسیب شناسی درخصوص فعالیت های مرکز پزشکی انجام می شود و برای هوشمند کردن فعالیت های این مرکز تهیه و استفاده از نرم افزارهای رایانه ای در اولویت قرار دارد .
 
وی افزود: امسال کادر مرکز پزشکی حج و زیارت متشکل از۵۵۷ نفر است که حدود ۴۴۰ نفر آنها پزشک هستند و تا پایان عملیات حج آمادگی دارند در مطب های مستقر در هتل‌ها ، درمانگاه‌های مدینه و مکه و بیمارستان مکه به زائران ایرانی خدمات ارائه دهند.
 
در این دیدار همچنین چند تن از حاضران نقطه نظرات خود را در خصوص فعالیت های مرکز پزشکی حج بیان کرده و در خصوص نحوه ارائه خدمات در مشاعر، بیمارستان مکه و استفاده از خدمات بیمارستانی کشور میزبان پیشنهاداتی مطرح کردند./ایلنا
کپی