اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

دلار در بانک و بازار چند؟98/05/31

دلار در بانک و بازار چند؟98/05/31

امروز در بازار آزاد ارز با نزول نرخ تمامی اسعار مسافرتی، هر دلار با رقم ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان خریداری و ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان بفروش می‌رسد،

 بازار ارز پس از گذشت یک دوره طولانی ثبات قیمت، از روز گذشته زنگ ریزش نرخ را به صدا در آورده است.

به طوری که طی یک هفته گذشته نرخ دلار در بازار آزاد ارز تنها در بازه قیمتی ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان ثابت مانده بود و از امروز این نرخ با ریزش ۲۰۰ هزار تومانی به رقم ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

البته این ریزش قیمت به دلیل عادی سازی بازار ارز از طریق نظارت‌های بانک مرکزی و همچنین هشدار جدی رئیس کل بانک مرکزی به دلالانی باقی مانده در خیابان فردوسی است.


این روز‌ها تنها معضلی که شاید منجر به همین نوسانات ریز بازار می‌شود، فعالیت زیرپوستی دلالان در فضای مجازی و قصد بر تعیین نرخ از این طریق است.

در نهایت امروز در بازار آزاد ارز تهران هر دلار با رقم ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان خریداری و ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان بفروش می‌رسد، همچنین هر یورو در این بازار با نرخ ۱۳ هزار تومان خریداری و به نرخ ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان فروخته می‌شود.
همچنین هر پوند انگلیس ۱۴ هزار و ۱۵۰ تومان، هر یوآن چین یک هزار و ۹۳ تومان، هر درهم امارات ۳ هزار و ۱۷۷ تومان و هر لیر ترکیه برابر ۲ هزار و ۴۰ تومان در بازار آزاد ارز داد و ستد می‌شود.

/باشگاه خبرنگاران جوان

کپی