اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

جایزه آمریکا برای 3 سرکرده داعش

جایزه آمریکا برای 3 سرکرده داعش

وزارت خارجه آمریکا برای هر کسی که در خصوص سه سرکرده گروه تروریستی داعش اطلاعاتی بدهد، جایزه ۵ میلیون دلاری تخصیص داد.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد جایزه‌ای به ارزش ۵ میلیون دلار برای هر کسی که اطلاعاتی در خصوص مکان حضور ۳ سرکرده داعش ارائه دهد، تخصیص داده است.

طبق بیانیه وزارت خارجه آمریکا این سه نفر «عبدالرحمن مولی»، «سامی جاسم محمد الجبوری» و «معتز نعمان عبد نایف نجم الجبوری» هستند. وزارت خارجه آمریکا این جایزه را در چارچوب برنامه ادعایی «پاداش برای عدالت» که در سال ۱۹۸۴ آن را راه اندازی کرده، ارائه کرده است.

جایزه ۵ میلیون دلاری آمریکا برای سه سرکرده داعش+ عکس

طبق اعلام پایگاه «پاداش برای عدالت»، امیر محمد سعید عبدالرحمن مولی که به عنوان «حاجی عبدالله» شناخته می‌شود، یکی از سرکردگان داعش است که احتمال می‌رود جانشین ابوبکر بغدادی شود. وی بر چندین عملیات گروه تروریستی داعش نیز نظارت کرده است.

همچنین سامی جاسم محمد الجبوری موسوم به «حاجی حمید» مسئول دادوستد‌های پولی این گروه تروریستی، از جمله فروش نفت و گاز است. اما سومین سرکرده به نام «معتز نعمان عبد نایف نجم الجبوری» معروف به «حاجی تیسیر» بر ساخت بمب‌های انفجاری برای داعش و دیگر فعالیت‌های مخرب نظارت می‌کرد.

جایزه ۵ میلیون دلاری آمریکا برای سه سرکرده داعش+ عکس

این در حالی است که حمایت آمریکا از گروه‌های تروریستی و کمک به ایجاد داعش و نفوذ آن به عراق و سوریه به اثبات رسیده است.  / باشگاه خبرنگاران

 

کپی