اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹

ورود پلیس به ماجرای سگ کشی

ورود پلیس به ماجرای سگ کشی

گروه اجتماعی / واکنش‌ها همچنان به ماجرای فیلم سگ کشی در کهریزک ادامه دارد. بعد از ورود پلیس به این موضوع و اعلام برخورد قاطع با هرگونه حیوان آزاری و ایجاد مزاحمت برای حیوانات، پیروز حناچی، شهردار تهران هم در نشستی مشترک با محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران و برخی فعالان محیط زیست درباره وقایع دلخراش حیوان آزاری تصمیماتی گرفتند.

 در این نشست بعد از بررسی و مشورت، موضوع نظارت بر طرح ساماندهی حیوانات در سطح شهر تهران برای رعایت مسائل تخصصی به اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار واگذار شد. همچنین مقرر شد تا دفتری در شهرداری تهران با مسئولیت جمعی از فعالان، تشکیل شده و پیگیری و نظارت بر جلب حمایت سمن‌ها در این زمینه برعهده این دفتر گذاشته شود.
آنطور که غلام محمدی، مدیر روابط عمومی شهرداری تهران در توئیتر خود نوشته است: در این نشست برای ساماندهی وضعیت فعلی تصمیماتی با حضور مقامات شهرداری اخذ شد که مدیریت ذیربط برای پیگیری آن مأموریت پیدا کرد. البته حاضران تأکید کردند که بین فعالان و حامیان واقعی حقوق حیوانات و کسانی که در پی سوءاستفاده‌های سیاسی از افکار و احساسات عمومی هستند تفاوت وجود دارد. شهردار تهران همچنین در تماسی با فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ درباره آزادی بازداشت شدگانی که دو روز قبل در جریان تجمعی در جلوی ساختمان شهرداری تهران دست به اعتراض نسبت به این رفتار غیر انسانی و دردناک زده بودند، گفت‌و‌گو کرد و در پایان ابراز امیدواری کرد تا گشایش‌های لازم در این زمینه ایجاد شود.
رئیس پلیس پایتخت از برخورد پلیس با هر گونه حیوان آزاری و ایجاد مزاحمت برای حیوانات خبر داد و گفت: فردی که اقدام به انتشار تصاویر سگ‌کشی و جریحه دار کردن افکار عمومی کرده بود بزودی دستگیر می‌شود.
سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای سومین مرحله از طرح کاشف در این باره اظهار کرد: از همان زمان انتشار تصاویر مربوط به این اقدام پلیس بررسی‌های خود را آغاز کرده و مشخص شد که این تصاویر جدید نبوده و مربوط به سال‌های قبل است. در همین زمینه فردی که اقدام به انتشار این تصاویر و جریحه دار کردن افکار عمومی کرده بود بزودی از سوی پلیس دستگیر خواهد شد. وی درباره اینکه آیا پلیس با موارد آزار و اذیت حیوانات برخورد می‌کند یا خیر؟ به ایسنا گفت: حفاظت و مراقبت از حیوانات جزو مواردی است که در دستور کار نیروی انتظامی قرار دارد و اگر کسی آزاری به حیوانات برساند حتماً با این موارد برخورد خواهیم کرد. وی از شهروندان خواست که هر گونه اطلاع از موارد حیوان آزاری را نیز به پلیس اطلاع دهند.
رئیس پلیس تهران همچنین از دستگیری ۱۸۸ سارق و مجرم حرفه‌ای در سومین مرحله از طرح کاشف پلیس آگاهی خبر داد.
به‌گفته وی، از زمان اجرای مرحله نخست طرح صاعقه تاکنون روزانه حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد از آمار کیف قاپی و موبایل قاپی در پایتخت کاهش یافته است.
سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ هم درباره تردد غیرقانونی آمبولانس‌های تقلبی در پایتخت به باشگاه خبرنگاران گفت: تاکنون موردی مبنی بر فعالیت این خودرو‌ها در سطح شهر تهران به ما گزارش نشده است، در صورت دریافت هرگونه گزارشی مبنی بر وقوع جعل و سوءاستفاده از عنوان اورژانس، موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

کپی