اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
در دیدارهای ملی شاهد حضور زنان در ورزشگاه‌ها خواهیم بود

زنان می‌توانند در دیدارهای ملی به ورزشگاه بروند

زنان می‌توانند در دیدارهای ملی به ورزشگاه بروند

حضور آزادانه بانوان برای لذت از تماشای یک مسابقه فوتبال موضوعی بود که از ابتدای سال جاری به یکی از چالش‌های اصلی فوتبال کشورمان تبدیل شد. اظهار نظرها درخصوص حضور زنان در ورزشگاه‌ها از سوی اهالی فوتبال و همچنین سیاستمداران پرتعداد بود اما نظرات حول یک محور می‌چرخید و اکثر افراد معتقد بودند که این اتفاق باید بیفتد و از سویی حضور بانوان می‌تواند فضای ورزشگاه‌ها را تلطیف کند.

با تمام این اوصاف به نظر می‌رسد باید به این مهم خوشبین بود و در آینده‌ای نه چندان دور مجوز حضور زنان در تمام ورزشگاه‌ها بدون گزینش صادر شود. معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان امروز خبر امیدوار کننده‌ای داد. محمدرضا داورزنی با بیان اینکه در شرایط فعلی به دلیل برخوردار نبودن امکانات حضور بانوان در سایر ورزشگاه‌ها امکان حضور بانوان جهت تماشای رقابت‌های باشگاهی فوتبال وجود ندارد، اعلام کرد: «شرایط برای حضور بانوان در بازی‌های ملی فوتبال فراهم شده است و احتمالاً از اولین بازی تیم ملی شاهد حضور بانوان در ورزشگاه آزادی خواهیم بود. ورزشگاه آزادی دارای ورودی‌های مجزا، محل نشستن و سرویس‌های بهداشتی جداگانه است و محل رفت و آمدها به گونه‌ای است که مشکلی در این رابطه به وجود نمی‌آید.» این در حالی است که علی ربیعی، سخنگوی دولت نیز چند روز پیش در نشست خبری گفت:«زنان می‌توانند در دیدارهای ملی به ورزشگاه بروند.»
در این میان، ویندسور جان دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا در گفت‌وگو با رویترز اعلام کرده که این کنفدراسیون در تلاش است تا با همکاری فیفا، راه حل دوستانه برای ورود زنان به ورزشگاه‌های ایران پیدا و اجرایی شود. او با تمجید از ورود زنان ایرانی به ورزشگاه در فینال لیگ قهرمانان آسیا، ادامه داد:« نگرانی‌هایی وجود دارد. گزینه‌های زیادی هم در حال حاضر روی میز است. واقعاً نمی‌دانیم کدام مسیر به سرانجام می‌رسد. زنان در ایران فوتبال بازی می‌کنند، مردان هم بازی می‌کنند. به همین خاطر همه باید از این حق برخوردار باشند تا این ورزش را از نزدیک ببینند. در هر صورت ما به قوانین داخلی هر کشور احترام می‌گذاریم ولی از طرفی می‌خواهیم به رشد جایگاه فوتبال در کشورها نیز کمک کنیم.»
 
کپی