اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

سارقان اینترنتی ۱۰۰۰ حساب بانکی در دام پلیس

سارقان اینترنتی ۱۰۰۰ حساب بانکی در دام پلیس

پلیس فتا استان بوشهر ۲ سارق اینترنتی که با تشکیل یک باند و طراحی سایت و درگاه جعلی از اطلاعات ۱۰۰۰ کارت بانکی کپی و برداشت وجه کرده بودند را شناسایی و دستگیر شدند.

پلیس فتا

فرمانده انتظامی استان بوشهر روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: افسران سایبری پلیس فتا این استان در تلاش مستمر و بررسی های علمی خود برای سالم سازی فضای مجازی به کارکرد چند درگاه به ظاهر بانکی مشکوک شدند.

وی بیان کرد: آنان با بهره‌مندی از روش‌های تخصصی، دریافتند که افرادی با هویت‌های پنهان و غیر واقعی با ایجاد چند درگاه بانکی جعلی با ترغیب مردم برای  استفاده از این درگاه‌ها، اقدام به کپی برداری از مشخصات کارت‌های بانکی هموطنان می‌کنند.

سرقت

واعظی ادامه داد: اعضای این باند از این طریق مشخصات بیش از یکهزار کارت بانکی در سراسر کشور را کپی و با انتقال موجودی حساب مالباختگان به حساب‌های خود یا خریدهای اینترنتی از موجودی حساب مالباختگان اقدام به سرقت از آنها می‌کردند.

وی اظهار داشت: با اقدامات عملیاتی پلیس هویت ۲ نفر از متهمان در استان بوشهر شناسایی و بلافاصله دستگیر شدند که در ادامه مشخص شد متهمان همدست سومی نیز دارند که در خارج از کشور سکونت دارد که تلاش لازم برای دستگیری وی در دست اقدام است.

بوشهر

واعظی یادآور شد: میزان دقیق برداشت این افراد از حساب های شهروندان در دست بررسی است.

وی افزود: برخی از کارت های بانکی که  اطلاعات خصوصی آنها کپی شده دارای موجودی بیش از ۲۰ میلیون تومان بوده است.

واعظی بیان کرد: با اقدام بموقع پلیس فتا تعدادی از سفارش های خرید لغو و هزینه پرداختی به حساب اصلی مالباخته عودت شد و بخشی از کالاهای سفارش شده که بیشتر  قطعات رایانه و تجهیزات جانبی دیجیتال بود با همکاری اداره پست به پلیس فتا منتقل که با هماهنگی قضایی در باره این اقلام تعیین تکلیف خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: هر ۲ متهم دستگیر شده که ۱۶سال دارند در منزل شخصی  به دور از چشم و نظارت والدین اقدامات مجرمانه خود را انجام می‌دادند که ضرورت دارد والدین بر فعالیت های فرزندان خود در فضای مجازی نظارت هوشمندانه‌ای داشته و توصیه های پلیس فتا را مدنظر قرار دهند./ایرنا

کپی