اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

ممنوعیت فروش نوشت‌افزار در واحدهای فاقد مجوز

ممنوعیت فروش نوشت‌افزار در واحدهای فاقد مجوز
گروه استان ها

فروش هرگونه نوشت‌افزار و کتب درسی در واحدهای بدون مجوز و پروانه کسب ممنوع است.

پیگرد قانونی

هاشم لاجانی رییس اتاق اصناف مهاباد گفت:  اجاره دادن مقابل مغازه توسط برخی واحدهای صنفی جهت خرید و فروش نوشت‌افزار به دست‌فروشان در ایام نزدیک سال تحصیلی تخلف بوده و در صورت مشاهده طبق قانون جریمه خواهند شد. سد معبر واحدهای صنفی نیز به دلیل فروش نوشت افزار ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

لاجانی با بیان اینکه با عرضه هرگونه نوشت‌افزار خارجی نیز مطابق ماده ۱۸ قانون مبارزه با کالای قاچاق برخورد می‌شود، اضافه کرد: استفاده از اقلام خارجی به ویژه لوازم دارای نمادهای خارجی در مدارس ممنوع شده و اولیا باید توجه داشته باشند اقلامی که دارای نماد خارجی است بار فرهنگی به دنبال دارد. نمایشگاه عرضه نوشت افزار با قیمت تعریف شده و مشخص به‌زودی و پیش از شروع شدن سال تحصیلی در این شهرستان دایر خواهد شد. در حال حاضر کمبودی در بازار لوازم تحریر و نوشت افزار وجود ندارد.

وی از شهروندان خواست، در صورت مشاهده هرگونه تخلف، گران‌فروشی و احتکار با سامانه ۱۲۴ یا شماره ثابت ۴۲۲۲۹۹۷۴ تماس بگیرند و تخلفات را گزارش دهند. هم‌اکنون ۶ هزار و ۸۰۰ واحد صنفی در مهاباد فعالیت می‌کند؛ این شهرستان با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت دارای ۴۳ هزار نفر دانش آموز است.

کپی