ممنوعیت فروش نوشت‌افزار در واحدهای فاقد مجوز

استانها /
شناسه خبر: 495527

فروش هرگونه نوشت‌افزار و کتب درسی در واحدهای بدون مجوز و پروانه کسب ممنوع است.

پیگرد قانونی

هاشم لاجانی رییس اتاق اصناف مهاباد گفت:  اجاره دادن مقابل مغازه توسط برخی واحدهای صنفی جهت خرید و فروش نوشت‌افزار به دست‌فروشان در ایام نزدیک سال تحصیلی تخلف بوده و در صورت مشاهده طبق قانون جریمه خواهند شد. سد معبر واحدهای صنفی نیز به دلیل فروش نوشت افزار ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

لاجانی با بیان اینکه با عرضه هرگونه نوشت‌افزار خارجی نیز مطابق ماده ۱۸ قانون مبارزه با کالای قاچاق برخورد می‌شود، اضافه کرد: استفاده از اقلام خارجی به ویژه لوازم دارای نمادهای خارجی در مدارس ممنوع شده و اولیا باید توجه داشته باشند اقلامی که دارای نماد خارجی است بار فرهنگی به دنبال دارد. نمایشگاه عرضه نوشت افزار با قیمت تعریف شده و مشخص به‌زودی و پیش از شروع شدن سال تحصیلی در این شهرستان دایر خواهد شد. در حال حاضر کمبودی در بازار لوازم تحریر و نوشت افزار وجود ندارد.

وی از شهروندان خواست، در صورت مشاهده هرگونه تخلف، گران‌فروشی و احتکار با سامانه ۱۲۴ یا شماره ثابت ۴۲۲۲۹۹۷۴ تماس بگیرند و تخلفات را گزارش دهند. هم‌اکنون ۶ هزار و ۸۰۰ واحد صنفی در مهاباد فعالیت می‌کند؛ این شهرستان با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت دارای ۴۳ هزار نفر دانش آموز است.

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.