اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸

زن جوان به 3 بیمار زندگی بخشید

زن جوان به 3 بیمار زندگی بخشید

زن ایرانی که پس از ازدواج به افغانستان رفته بود وقتی متوجه بیماری خود شد به کشور برگشت و پس از اینکه دچار مرگ مغزی شد، به 3 هموطنش زندگی بخشید.

مرجان همایونی- خبرنگار 

به گزارش خبرنگار جنایی «ایران»، برادر طیبه در تشریح ماجرای مرگ خواهرش گفت: «پدرم فکرمی کند که اعضای بدن خواهرم را فروخته‌ام. فقط خدا می‌داند که هیچ پولی در کار نبود، خواهرم مرگ مغزی شد. پزشکان هم از بازگشت او ناامید شدند ما با این کار جان چند نفر را نجات دادیم. کاش همه می‌دانستند که خانواده‌های اهدا‌کننده عضو، پولی دریافت نمی‌کنند. پدرم از من ناراضی است. او می‌گوید که من اعضای بدن خواهرم را فروخته ام.»
حسین در ادامه گفت: چند سال قبل طیبه به خواستگار افغانستانی‌اش پاسخ مثبت داد و با او به افغانستان رفت. در مدت 10 سالی که خواهرم در افغانستان بود زیاد از او خبری نداشتیم، تا اینکه 12 روز قبل از مرگش به همراه همسر و دو بچه‌اش به خانه پدرم در شاهرود آمد. سردردهای خواهرم در افغانستان شروع شده بود، هر روز هم بیشتر می‌شد. پزشکان آنجا نتوانسته بودند علت اصلی سردردهای خواهرم را تشخیص بدهند و آنها به ناچار برای درمان به ایران برگشتند. خواهرم خیلی ضعیف شده بود و حال و روز خوبی نداشت. دکترها گفتند تومور دارد. خواهرم تحت عمل جراحی قرار گرفت اما چند روز بعد دچار مرگ مغزی شد.

---


او ادامه داد: پدرم مخالف اهدای عضو بود. در بیمارستان گفتند یا باید رضایت پدرم باشد یا رضایت شوهرش. به همین دلیل به سراغ شوهر خواهرم رفتم و از او خواستم که به اهدای عضو رضایت بدهد. او هم قبول کرد و خواهرم از شاهرود به بیمارستان سینا تهران منتقل شد و اعضای بدنش را اهدا کردند. اما پدرم با من قهر کرده و می‌گوید تو اعضای بدن خواهرت را فروخته‌ای. باور نمی‌کند که هیچ پولی دریافت نکرده ام.
دکتر ساناز دهقانی رئیس واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی بیمارستان سینا دراین باره می‌گوید: با اعلام رضایت خانواده، ظهر روز 22 مرداد پزشکان متخصص دو کلیه و کبد زن جوان را به سه بیمار نیازمند پیوند زدند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.