اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹

امیر پوردستان: ترامپ آخرین رئیس‌جمهور است/ آمریکا فرومی‌پاشد

امیر پوردستان: ترامپ آخرین رئیس‌جمهور است/ آمریکا فرومی‌پاشد

امریکا دچار افول قدرت شده و جایگاه ابرقدرتی آن تنزل پیدا کرده و خیلی زودتر از آنچه که فکر می کنیم سرنوشت شوروی برای امریکا رقم خواهد خورد.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی دوشنبه شب در برنامه نهمین یادواره شهدا مشق عشق قم در بوستان شهدای دل آذر این شهر اظهار داشت: آمریکا امروز با ۲۲ تریلیون دلار بدهی، بدهکارترین کشور دنیا است ولی چون دلار پایه معادلات پولی است خود را نشان نمی دهد.

امیر سرتیپ احمد رضا پوردستان بیان داشت: اگر طرح خروج دلار از معادلات توسط روسیه و چین اجرا شود، آن موقع است که صدای شکستن استخوان های آمریکا را خواهیم شنید.
پور دستان تصریح کرد:برخی از ایالت های آمریکا از جمله کالیفرنیا خواهان استقلال هستند و درنیز جنبش و حرکتی قصد دارد با برقراری رفراندوم این ایالت را به عنوان یک ایالت مستقل از آمریکا جدا کند و اگر این کار انجام شود، بقیه ایالت های آمریکا نیز تبعیت خواهند کرد.

امیر پوردستان ادامه داد: موج گسترده بی بند و باری، مواد مخدر، تبعیض نژادی، آمار بالای جرم و جنایت و قتل و خودکشی به گونه شده که مهار آن از دست سرمداران آمریکایی خارج شده است، و این امپراطوری زودتر از حد تصور سقوط خواهد کرد.
وی گفت: برخی از نظریه پردازان آمریکایی می گویند ترامپ آخرین رئیس جمهور آمریکا است، و این کشور بعد از رئیس جمهور فعلی، دچار فروپاشی خواهد شد.

پوردستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش شهیدان مدافع حرم در حفظ و ثبات عراق و سوریه گفت: اگر شجاعت، دشمن شناسی و به هنگام بودن سپاه پاسداران نبود، سرنوشت‌ عراق و سوریه به گونه دیگری رقم می خورد، نیروهای سپاه به موقع وارد شدند و به رسالت و به مسئولیت تاریخی خود به زیبایی عمل کردند.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش با بیان اینکه نیروهای نظامی و انتظامی کشور دو کار عمده بر عهده دارند، افزود: حفظ و ارتقاء آمادگی رزمی و رصد تهدیدهای دشمن از وظایف اصلی این نیروها به شمار می آید.

وی اضافه کرد: تمام تهدیدها در داخل کشور، مرز، منطقه و خارج از منطقه در زمین و هوا و دریا توسط کارشناسان اطلاعاتی رصد شده، و متناسب با تهدیدات ظرفیت های دفاعی لازم اتخاذ می شود.

این فرمانده نظامی تاکید کرد: مطمئن باشید فرزندان ملت در نیروهای مسلح غافلگیر نخواهند شد و اگر دشمنی بخواهد تهدید خود را عملی کند با پاسخ پشیمان کننده نیروهای مسلح مواجه  می شود،که نمونه آن پهپاد گلوبال هاوک بود که در ارتفاع ۶۲ هزار پایی هدف بک سامانه بومی قرار گرفت، و این قدرت بازدارندگی افتخار بزرگی است.

وی با بیان اینکه آمریکا از حمله به ایران ناکام مانده است، گفت: هدف آمریکا از لشکر کشی به افغانستان و عراق حمله به ایران بود ولی چون این کشور را یک رهبر هوشمند، خردمند و دشمن شناس به زیبایی سکان داری می کند، و همچنین یک ملت متدین و ولایتمدار و نیروهای مسلح آماده نیز پشت سر آن قرار دارند، به سراغ افغانستان رفتند.

وی افزود: آمریکایی ها با ۱۸۰ هزار نیرو، چند صد فروند هواپیما فوق مدرن و چند ده فروند ناوهای هواپیما بر، بالگردر، مین روب و... نیامده بودند کشوری مانند افغانستان که ارتش نداشت و یا عراق که صدام بنده حلقه به گوش آنها بود را تصرف کنند، قصدشان حمله به ایران بود ولی نتوانستند.

وی گفت: آمریکایی ها سال ۲۰۰۱ افغانستان را تصرف کردند و منتظر ماندند فضا آماده شود  و به ایران حمله کنند ولی نشد و سال ۲۰۰۳ عراق را گرفتند و ۱۴ سال هم مرز با ایران بودند و در مرزهای شرقی و غربی سرباز آمریکایی، و در آب های خلیج فارس و دریای عمان نیز شناورهای آمریکایی و متحدین حضور داشتند.

نهمین یادواره شهدا مشق عشق تحت عنوان هشت شب با شهدا همزمان با دهه ولایت و به همت حوزه شهید ورزنده پایگاه مقاومت بسبج دل آذر قم و چند دستگاه و نهاد فرهنگی دیگر برگزار شد./ ایرنا

کپی