اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹

امضا توافق‌ خرید یک رام قطار برای خط ۷ مترو تهران

امضا توافق‌ خرید یک رام قطار برای خط ۷ مترو تهران

شهردار منطقه ۲ با تاکید بر اینکه توسعه حمل و نقل عمومی اصلی‌ترین پاسخ به تقاضای شهروندان برای رفع مشکل آلودگی هوا و ترافیک است یادآور شد: با افزایش تعداد واگن‌ها در مترو، تجهیز و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی کمک زیادی به کاهش ترافیک و آلودگی هوا می‌شود.

شهرداری منطقه ۲ و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برای خرید یک رام قطار ویژه خط ۷ مترو و ۲۰ دستگاه اتوبوس برای نوسازی خط دانشگاه صنعتی شریف-میدان صنعت توافق‌نامه امضا کردند.
 رسول کشت‌پور شهردار این منطقه با بیان اینکه از سال ۹۷ تاکنون برای تکمیل خط ۷ مترو و خرید تجهیزات کنترلی، سیگنالینگ و.. بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان به مترو کمک کرده‌ایم گفت: براساس این توافق‌نامه مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان برای خرید یک رام قطار خط ۷ مترو و افزایش و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی در حد فاصل خطوط دانشگاه صنعتی شریف تا میدان صنعت هزینه می‌شود. 
 
وی با اشاره به اینکه گسترش و توسعه خطوط حمل و نقل عمومی یکی از مهمترین دغدغه‌های مدیریت شهری است افزود: با اضافه شدن این قطار به خط ۷ مترو سر فاصله حرکت قطارها در این خط از ۱۲/۵ دقیقه به ۱۰ دقیقه کاهش می‌یابد. 
 
کشت‌پور خاطرنشان کرد: در صورت اضافه شدن یک رام قطار به خط ۷ مترو، هفت واگن با ظرفیت ۱۷۰ نفر ظرفیت در این خط تامین می‌شود که به طور حتم در سایر خطوط نیز تاثیر خواهد گذاشت.
 
خط ۷ دارای بیشترین ایستگاه تقاطعی با شبکه مترو تهران است که از جنوب شرق تهران به سمت شمال غرب پایتخت امتداد دارد./ایرنا
کپی