اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

محاکمه عمر البشیر به روز شنبه موکول شد

محاکمه عمر البشیر به روز شنبه موکول شد

محاکمه عمر البشیر رئیس جمهور برکنار شده سودان به منظور بررسی اتهامات وارده علیه وی به شنبه موکول شد.ی در جلسه محاکمه امروز خود از هدایای میلیون دلاری بن سلمان و بن زاید سخن گفت.

نخستین جلسه محاکمه رئیس جمهور برکنار شده سودان به منظور بررسی اتهامات وارده علیه وی امروز (دوشنبه) در میان تدابیر شدید امنیتی برگزار شد. مقرر شد جلسه محاکمه وی در اتهام‌های فساد به روز شنبه موکول شود.

عمر البشیر در جلسه امروز گفت: خلیفه بن زاید مبلغ یک میلیون دلار را به من اعطا کرد، اما من آن را خرج نکردم، چراکه من آن روش را دوست ندارم و نمی‌گویم که به چه کسی آن را تحویل دادم.

وی تاکید کرد: تمامی مبالغی که در اختیار من بود، به عبدالرحیم دقلو، معاون رئیس شورای نظامی انتقالی تحویل دادم. دارایی‌های من یک خانه در محله کافوری و یک مزرعه است. مبالغی که در نزد من یافت شده، ارتباطی با دولت نداشته است، برخی از آنها را محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان از طریق مدیر دفتر خود طه عثمان اعطا کرده که این مبلغ ۲۵ میلیون دلار است. مبالغ هدیه صرف کارهای خیر شده است اما سندی برای تدوین این مخارج وجود ندارد.

جلسه محاکمه البشیر به دلیل همزمان بودن با امضای نهایی اسناد دولت انتقالی در سودان از هفدهم اوت جاری به تاریخ نوزدهم این ماه (۲۸ مرداد) تغییر یافته بود.

محمد الحسن الامین، نماینده تیم دفاعی عمر البشیر  در این خصوص اعلام کرده بود، جلسه محاکمه البشیر به صورت علنی و با حضور نمایندگان رسانه‌ها و مطبوعات برگزار خواهد شد.

رئیس جمهوری مخلوع سودان با اتهامات مختلفی از جمله کسب ثروت نامشروع و تخلف از  قانون وضعیت فوق العاده روبه رو است.

دادستانی سودان در ماه ژوئیه تلاش تیم دفاعی البشیر برای تبرئه موکل خود از اتهامات وارده را رد کرد. / ایسنا

کپی