اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

وجود معادن در حیات وحش گلشهر

وجود معادن در حیات وحش گلشهر

عضو شورای اسلامی شهرستان گلپایگان گفت: در گلشهر معادنی در وسط حیات وحش قرار گرفته و خسارت‌های زیادی را به منطقه گلشهر وارد کرده است، این در حالی است که به شهرک صنعتی که قرار بود در اطراف پلیس‌راه تأسیس شود زمینی واگذار نشد.

احمد فیاضی شامگاه (یکشنبه) در نشست خبری، اظهار کرد: متأسفانه گلشهر مشکلات خاص خود را دارد و درخواست ما این است که حاشیه شهرستان مخصوصاً گلشهر هم دیده شود تا این مشکلات تا حدودی حل شود.

وی ادامه داد: نماینده گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی تأسیس پالایشگاه GTL را پیگیری کرد اما متأسفانه حاشیه‌هایی به وجود آمد و عده‌ای به دلیل منافع شخصی خود با این پروژه مخالفت کردند البته مخالفتشان به جا بود چرا که منافعشان از بین می‌رفت و حقشان ضایع می‌شد، اما از رسانه‌ها انتظار داشتیم که نکات مثبت آن را برای مردم بازگو کنند، البته به دلیل مخالفت مردم این پروژه فعلاً کنسل نشده است.

این عضو شورای اسلامی شهرستان گلپایگان گفت: در گلشهر معادنی در وسط حیات وحش قرار گرفته و خسارت‌های زیادی را به منطقه گلشهر وارد کرده است، این در حالی است که به شهرک صنعتی که قرار بود در اطراف پلیس راه تأسیس شود زمینی واگذار نشد و متأسفانه محیط زیست شدیداً مخالفت می‌کرد.

فیاضی افزود: با توجه به اینکه آب هر روز کمتر می‌شود و مردم از گلشهر مهاجرت می‌کنند، ایجاد شغل صنعتی در این منطقه می‌تواند مثمرثمر باشد، اما متأسفانه این اتفاق هم نیفتاده است.

وی با بیان اینکه کنار قلعه تاریخی و داغ حمام تاریخی قرار دارد که در حال بازسازی است، تصریح کرد: خبرنگاران در جلسات شورای شهر گلشهر شرکت کنند و از آن منطقه هم خبر و گزارش تهیه شود.

مدیران غیربومی علاقه زیادی به حضور در گلپایگان دارند

همچنین عضو دیگر شورای شهرستان گلپایگان، اظهار کرد: حضور خبرنگاران در فضای شورای شهر و شهرستان می‌تواند کمک شایانی در راستای قدم‌هایی که برای مردم بر می‌داریم، باشد. خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند که با انتقال صحیح اطلاعات می‌توانند برای روشنگری جامعه بسیار مؤثر باشند.

حمید نوروزی خاطرنشان کرد: اتفاق خوبی در 24 و 25 ماه جاری در شهرستان رخ داد و آن هم جشنواره بزرگ کباب و لبنیات بود و نقش پررنگ اصحاب رسانه در اطلاع‌رسانی و جذب گردشگران در این رویداد،  بسیار مؤثر بود. سپاسگزاریم از خبرنگارانی که دوشادوش مسئولان برای این اتفاق بزرگ گام برداشتند و عذرخواهی می‌کنم اگر در این مراسم برای خبرنگاران کاستی‌هایی وجود داشت.

وی با بیان اینکه با کمک اصحاب رسانه اتفاق‌های بسیار خوبی می‌تواند رقم بخورد، یادآور شد: مدیران غیربومی علاقه زیادی به حضور در گلپایگان دارند که این نشان دهنده پتانسیل‌های بالای این شهرستان است.

این عضو شورای اسلامی شهرستان گلپایگان، گفت: از اصحاب رسانه خواهش می‌کنیم که در جلسات شورای شهرستان و شورای شهر حضور مستمر و فعالی داشته باشند تا اطلاعات درست را به مردم شهر انتقال دهند، ضمن اینکه منِ مسئول با انعکاس این اخبار تلاش بیشتری برای خدمت به شهر خود انجام می‌دهم./ ایسنا

کپی