اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

ظرفیت مراکز اقامتی کرمانشاه به 5000 تخت می‌رسد

ظرفیت مراکز اقامتی کرمانشاه به 5000 تخت می‌رسد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: سال آینده ظرفیت مراکز اقامتی استان را به پنج هزار تخت افزایش خواهیم داد.

امید قادری با اشاره به روند رو به رشد توسعه زیرساخت های اقامتی در استان، اظهارکرد: تا پایان سال گذشته ظرفیت واحدهای اقامتی استان 3600 تخت بود که از ابتدای امسال تاکنون 200 تخت به آن اضافه شده است.

وی تصریح کرد: براساس برنامه ریزی که انجام داده ایم، تا پایان امسال این ظرفیت به بیش از چهار تخت و سال آینده به پنج هزار تخت می‌رسد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه تصریح کرد: افزایش تعداد اقامتگاه های بوم گردی، صدور مجوز برای فعالیت خانه مسافرها و چند هتل و میهمانسرای در دست احداث از برنامه هایی است که ظرفیت اقامتی استان را افزایش خواهند داد.

وی پروژه هتل آبشار ریجاب را از جمله این ظرفیت ها دانست و گفت: این هتل با اعتبار حدود سه میلیارد تومان و ظرفیت 50 تخت به همراه سه رستوران در منطقه ای گردشگرپذیر قرار دارد و طی روزهای آینده افتتاح رسمی خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان در ادامه به بازگشایی مرز خسروی و تاثیر آن در رونق 13 هتل و میهمانسرای قصرشیرین اشاره کرد و گفت: بخش زیادی از ظرفیت های اقامتی استان همین هتل ها و میهمانسراهای قصرشیرین هستند که طی سالهای گذشته به دلیل بسته شدن مرز نیمه فعال و یا تعطیل شدند./ ایسنا

کپی