ظرفیت مراکز اقامتی کرمانشاه به 5000 تخت می‌رسد

استانها /
شناسه خبر: 495163

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: سال آینده ظرفیت مراکز اقامتی استان را به پنج هزار تخت افزایش خواهیم داد.

امید قادری با اشاره به روند رو به رشد توسعه زیرساخت های اقامتی در استان، اظهارکرد: تا پایان سال گذشته ظرفیت واحدهای اقامتی استان 3600 تخت بود که از ابتدای امسال تاکنون 200 تخت به آن اضافه شده است.

وی تصریح کرد: براساس برنامه ریزی که انجام داده ایم، تا پایان امسال این ظرفیت به بیش از چهار تخت و سال آینده به پنج هزار تخت می‌رسد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه تصریح کرد: افزایش تعداد اقامتگاه های بوم گردی، صدور مجوز برای فعالیت خانه مسافرها و چند هتل و میهمانسرای در دست احداث از برنامه هایی است که ظرفیت اقامتی استان را افزایش خواهند داد.

وی پروژه هتل آبشار ریجاب را از جمله این ظرفیت ها دانست و گفت: این هتل با اعتبار حدود سه میلیارد تومان و ظرفیت 50 تخت به همراه سه رستوران در منطقه ای گردشگرپذیر قرار دارد و طی روزهای آینده افتتاح رسمی خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان در ادامه به بازگشایی مرز خسروی و تاثیر آن در رونق 13 هتل و میهمانسرای قصرشیرین اشاره کرد و گفت: بخش زیادی از ظرفیت های اقامتی استان همین هتل ها و میهمانسراهای قصرشیرین هستند که طی سالهای گذشته به دلیل بسته شدن مرز نیمه فعال و یا تعطیل شدند./ ایسنا

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.