رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: شاخص دسترسی مردم به پزشک را از ۳۰ هزار نفر به یک پزشک به ۵ هزار نفر به یک پزشک رسانده ایم.

محمد مهران امینی فرد در جمع خبرنگاران افزود: هم اکنون ۱۳ واحد تسهیلات زایمانی در دانشگاه مستقر هستند که زایمان‌های ایمن را  انجام می‌دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در ادامه گفت: همچنین در حال حاضر ۱۶۰ پزشک متخصص در شهرستان‌های جنوب استان در حال فعالیت هستند و نیازمند افزایش تخت‌های بیمارستانی در شهرستان‌های جنوب استان هستیم.
وی از تقویت نظام شبکه و خانه‌های بهداشت و مراکز جامعه سلامت خبر داد و گفت: از ۱۵۰ مرکز جامعه سلامت نزدیک به ۱۱۵ مرکز در جنوب استان فعال است و مابقی را در برنامه فعال کردن داریم.
امینی فرد در ادامه با توجه به اینکه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر موفق شده در کنترل بیماری های واگیر گام‌های مهمی را بردارد و هم اکنون موارد داخلی بیماری ها صفر است، گفت: اقدامات خوبی در زمینه کنترل بیماری‌های واگیر دار انجام شده به گونه ای که در بیماری ایدز توانسته ایم بیماریابی خوبی داشته باشیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر بیان کرد: پروژه های خوبی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در حال اجراست از جمله احداث بیمارستان ۵۴۰ تختوابی ایرانشهر و چابهار که در صورت تامین منابع مالی طی چند آینده مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.
وی گفت: همچنین نخستین سایت اختصاصی با مجموعه آشیانه بالگرد هوایی در جنوب شرق کشور با مساحت  ۴ هکتار و اعتبار یک و نیم میلیارد تومان تا یک ماه آینده در ایرانشهر راه اندازی می‌شود.
امینی فرد تصریح کرد: یکی از دستاوردهای مهم دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، اخذ مجوز علمی است که نشان از رشد و بالندگی آموزش های مناسب این حوزه است، که به زودی شاهد چاپ این مجله خواهیم بود.
وی بیان کرد: در طرح ملی بسیج کنترل فشار خون ۴۰ هزار بیمار خونی در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر شناسایی شدند.
وی اظهار کرد: سیاست و وزارت بهداشت کنترل بار بیمارها است طرح ملی فشار خون را در ایرانشهر برگزار کردیم که ۹۸ درصد جمعیت غربالگری را شناسایی کردیم و در شناسایی بیماران فشار خونی بسیار مؤثر بوده است که نیازبه اینگونه اقدامات که پیشگیری مقدم بر درمان باشد، هستیم.
وی با اشاره بر اینکه ۷ بیمارستان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر فعالیت دارند، گفت: به دنبال افزایش تجهیزات در این بیمارستان ها هستیم، همچنین فاز یک بیمارستان ۶۴‌تختخوابی مهرستان با عنوان اورژانس پیش بیمارستانی با ۱۰درصد پیشرفت فیزیکی در دستور کار قرار دارد./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.