اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

ارتقای شاخص دسترسی مردم به پزشک در جنوب سیستان و بلوچستان

ارتقای شاخص دسترسی مردم به پزشک در جنوب سیستان و بلوچستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: شاخص دسترسی مردم به پزشک را از ۳۰ هزار نفر به یک پزشک به ۵ هزار نفر به یک پزشک رسانده ایم.

محمد مهران امینی فرد در جمع خبرنگاران افزود: هم اکنون ۱۳ واحد تسهیلات زایمانی در دانشگاه مستقر هستند که زایمان‌های ایمن را  انجام می‌دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در ادامه گفت: همچنین در حال حاضر ۱۶۰ پزشک متخصص در شهرستان‌های جنوب استان در حال فعالیت هستند و نیازمند افزایش تخت‌های بیمارستانی در شهرستان‌های جنوب استان هستیم.
وی از تقویت نظام شبکه و خانه‌های بهداشت و مراکز جامعه سلامت خبر داد و گفت: از ۱۵۰ مرکز جامعه سلامت نزدیک به ۱۱۵ مرکز در جنوب استان فعال است و مابقی را در برنامه فعال کردن داریم.
امینی فرد در ادامه با توجه به اینکه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر موفق شده در کنترل بیماری های واگیر گام‌های مهمی را بردارد و هم اکنون موارد داخلی بیماری ها صفر است، گفت: اقدامات خوبی در زمینه کنترل بیماری‌های واگیر دار انجام شده به گونه ای که در بیماری ایدز توانسته ایم بیماریابی خوبی داشته باشیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر بیان کرد: پروژه های خوبی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در حال اجراست از جمله احداث بیمارستان ۵۴۰ تختوابی ایرانشهر و چابهار که در صورت تامین منابع مالی طی چند آینده مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.
وی گفت: همچنین نخستین سایت اختصاصی با مجموعه آشیانه بالگرد هوایی در جنوب شرق کشور با مساحت  ۴ هکتار و اعتبار یک و نیم میلیارد تومان تا یک ماه آینده در ایرانشهر راه اندازی می‌شود.
امینی فرد تصریح کرد: یکی از دستاوردهای مهم دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، اخذ مجوز علمی است که نشان از رشد و بالندگی آموزش های مناسب این حوزه است، که به زودی شاهد چاپ این مجله خواهیم بود.
وی بیان کرد: در طرح ملی بسیج کنترل فشار خون ۴۰ هزار بیمار خونی در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر شناسایی شدند.
وی اظهار کرد: سیاست و وزارت بهداشت کنترل بار بیمارها است طرح ملی فشار خون را در ایرانشهر برگزار کردیم که ۹۸ درصد جمعیت غربالگری را شناسایی کردیم و در شناسایی بیماران فشار خونی بسیار مؤثر بوده است که نیازبه اینگونه اقدامات که پیشگیری مقدم بر درمان باشد، هستیم.
وی با اشاره بر اینکه ۷ بیمارستان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر فعالیت دارند، گفت: به دنبال افزایش تجهیزات در این بیمارستان ها هستیم، همچنین فاز یک بیمارستان ۶۴‌تختخوابی مهرستان با عنوان اورژانس پیش بیمارستانی با ۱۰درصد پیشرفت فیزیکی در دستور کار قرار دارد./ ایسنا

کپی