اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
با حضور شهردارتهران صورت گرفت

سه شنبه بدون خودرو این بار با حضور حریرچی و رییس کل نظام پزشکی

سه شنبه بدون خودرو این بار با حضور حریرچی و رییس کل نظام پزشکی

امروز دوشنبه با توجه به تعطیلی فردا شهردار تهران برای افتتاح مرکز درمانی شهرداری تهران به همراه جمعی از پزشکان، معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان نظام پزشکی کشور با استفاده از دوچرخه در محل افتتاح این پروژه حاضر شدند به این ترتیب پزشکان در آستانه روز پزشک، شهردار تهران را در روز سه‌شنبه‌های بدون خودرو همراهی کردند.

پیروز حناچی در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از کلینیک تخصصی آنکولوژی و خون مرکز بهداشتی – درمانی منطقه 6 شهرداری تهران، گفت: امروز با همکاران پزشکی خود، معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان نظام پزشکی کشور با توجه به تعطیلی فردا با دوچرخه رکاب زدیم تا در مراسم افتتاح این مرکز درمانی حضور پیدا کنیم.
 
وی ادامه داد: این مرکز یکی از مراکز درمانی است که بازسازی شده است و امروز به بهره‌برداری می‌رسد.
 
شهردار تهران بار دیگر با اشاره به حضور خود در این مرکز با دوچرخه به همراه معاون وزیر بهداشت، گفت: یکی از اهدافی که در مسیر ترغیب مردم برای استفاده از دوچرخه دنبال می‌کنیم، سلامت جامعه است. همه می‌دانیم که وضعیت سلامت جامعه به دلیل چاقی، دیابت، فشار خون و ... مناسب نیست و علت اصلی آن نیز کم‌تحرکی افراد جامعه است.
 
وی ادامه داد: بی‌تردید اگر با استفاده از دوچرخه حتی یک خودروی تک‌سرنشین کم شود، قطعا تاثیر مطلوبی خواهد داشت و از سوی دیگر بی‌تردید بهره‌گیری از دوچرخه قطعا در آلودگی هوا و ترافیک تاثیرگذار خواهد بود./ایسنا
 
کپی