اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹

# والیبال _ زنان

# والیبال _ زنان
یگانه خدامی

دیروز صبح زنان والیبالیست ایران در کره جنوبی مقابل تیم والیبال زنان این کشور به میدان رفتند. مسابقه‌ای که در قالب مسابقات والیبال زنان قهرمانی آسیا برگزار شد و با شروع آن هم نوشته‌ها و بحث درباره‌اش در شبکه‌های اجتماعی زیاد و زیادتر شد.

تیم ایران در نهایت مسابقه را با نتیجه سه بر صفر به حریفش واگذار کرد اما بسیاری از کاربران ایرانی از قدرت و شجاعت تیم ایران می‌نوشتند هرچند که بازی این تیم منتقد هم کم نداشت. البته به یک مسأله دیگر هم بسیار اشاره می‌شد؛ عدم پخش مسابقه از تلویزیون در حالی که برخی شبکه‌های آنور آبی بازی را مستقیم پخش می‌کردند.
واکنش‌ها به این مسابقه و حواشی اش با هشتگ‌های والیبال زنان و والیبال نوشته می‌شد: مملیات: «تیم والیبال زنان در بازی اولش باخت. در جدالی نابرابر باختند. از نظر بدنی و آمادگی در برابر تیم قدر کره کم‌ آوردند. درسته که همین حضورشون با همه محدودیت‌ها غنیمته ولی نباید به همین قانع شد. باید ازشون نوشت باید خواست که امکانات بیشتر داشته باشند و همین‌طور جنگنده بمانند.»، باران: «مسئولان ایرانی دارن والیبال زنان رو در استادیوم می‌بینن ولی از تلویزیون میلی پخش نمی‌کنن»، حسین عارفی: «دوست داشتم والیبال زنان رو در شبکه ۳ می‌دیدم!»، مهدی: «سرخوردگی یعنی اینکه والیبال ایران و کره رو همه شبکه‌های ماهواره‌ای دارند نشون می‌دن به غیر ایران»، قلاویزان: «با ورزش بانوان مخالف نیستم، اما اگر صرفاً به خاطر توصیه یا اجبار فدراسیون‌های جهانی خانم‌ها رو روانه مسابقات ورزشی بین‌المللی کنیم و با باخت‌های
۳ بر صفرشون، بردهای ۳بر صفر آقایون را خنثی کنند، اونوقت باید لختی درنگ کرد!»، هذیان گو: «والیبال زنان را که نگاه می‌کنی حس می‌کنی انگار چندتا کارمند هستن که یه سانس از طرف اداره براشون گرفتن و اینا هم هر چهارشنبه شب میرن اونجا با کفش چینی بازی می‌کنن.سرویس‌ها همه ساده، اسپک‌ها همه کارمندی و کارهای ترکیبی صفر.»، آماده: «اون وضعیتی از والیبالمون که آرزومون بود از کره و چین و ژاپن ست بگیریم رو یادتونه‌؟ الان والیبال بانوان همون‌جاست متأسفانه»، والس گرینگو: «کاش برای تیم والیبال زنانمون هم مربی خوبی در نظر گرفته می‌شد و آقایون کمی هم برای ورزش زنان پول خرج می‌کردن!»، نیما: «ستِ اول والیبال زنان مقابل کره‌ جنوبی رو تماشا کردم. اولین بار بود بازی تیم ملی زنان ایران رو می‌دیدم و با‌وجود همه‌ نابرابری‌هایی که همیشه به زنان ورزشکار ایران تحمیل شده، فراتر از انتظارم بودند، آن هم در برابر تیم بلندقامت و قدرتمند و پرسابقه‌ای مثل کره جنوبی.»

کپی