اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
گفت‌وگوی «ایران» با دریافت کننده تیم ملی والیبال؛

میلاد عبادی‌پور: نیاز داریم مدتی از والیبال دور باشیم

میلاد عبادی‌پور: نیاز داریم مدتی از والیبال دور باشیم
محمد محمدی سدهی خبرنگار

پیشرفت والیبال ایران در سال‌های اخیر باعث شده تا تیم ملی والیبال در قاره کهن بدون رقیب باشد و قهرمانی تیم ملی جوانان در مسابقات جهانی نیز نشان دهنده آینده کاملاً روشن این رشته است. ورزشی که در چند سال اخیر محبوبیت‌های بسیاری به دست آورده و توجه رسانه‌ها و افکار عمومی را به خود جلب کرده است.

کسب عنوان پنجمی در لیگ ملت‌ها 2019 از جمله موفقیت‌های اخیر والیبالیست‌های بزرگسال کشورمان بود، تیمی که در مرحله نخست انتخابی المپیک در روسیه موفق نشد سهمیه بگیرد و حالا برای کسب آن دی ماه به چین می‌رود و با توجه به کیفیت بالای تیم ملی والیبال کشورمان می‌توان امیدوار بود که والیبال ایران هم جزو رشته‌های المپیکی خواهد بود.
میلاد عبادی‌پور، دریافت کننده تیم ملی والیبال درخصوص شرایط تیم ملی و حضور در مرحله نخست انتخابی المپیک 2020 به خبرنگار «ایران» گفت: «تیم ما در لیگ ملت‌ها که سطح اول مسابقات والیبال به حساب می‌آید، عملکرد خوبی داشت و حضور در جایگاه پنجمی و صدرنشینی در مرحله نخست رقابت‌های لیگ ملت‌ها گواه این موضوع است اما در روسیه نتوانستیم به اهداف‌مان برسیم.»
او بیان داشت: «با وجود شکست مقابل روسیه نشان دادیم که تیم ملی والیبال‌مان قدرت بالایی دارد و می‌تواند به سکوهای مسابقات مهم دست یابد. لیگ ملت‌ها تورنمنتی طولانی و خسته کننده بود و نزدیکی مسابقات باعث شده تا والیبال زده شویم. 10 روز بعد از اتمام لیگ ملت‌ها در مسابقات انتخابی المپیک حضور یافتیم و حالا باید برای حضور در مسابقات آسیایی و حضور در جمع 8 تیم برتر آسیا آماده شویم و یک هفته پس از مسابقات قهرمانی آسیا هم جام جهانی برگزار می‌شود.»
لژیونر والیبال ایران ادامه داد: «رقابت‌ها به هم نزدیک است و یک بازیکن اگر در بهترین شرایط هم باشد قطعاً از نظر فکری و ذهنی دچار مشکل می‌شود چرا که هر روز در شرایط والیبال خواهد بود. ما کامپیوتر نیستیم که همان دستور را به بهترین نحو ممکن انجام دهیم. بدن و مغز بازیکن حرفه‌ای قطعاً نیاز به استراحت دارد اما متأسفانه ما چنین زمانی را برای استراحت در اختیار نداشتیم و نداریم، بعد از این تورنمنت‌های طولانی یک هفته استراحت زمان ناچیزی است. هیچ زمانی برای تفریح نخواهیم داشت و نمی‌توانیم مثلاً برای 2 هفته از والیبال دور باشیم، در حالی که ما به این نیاز داریم که مدتی از والیبال دور باشیم تا پرقدرت به کارمان ادامه دهیم.»
عبادی‌پور با اشاره به این موضوع که ما خودمان والیبال را انتخاب کردیم و عاشق رشته‌مان هستیم، افزود: «ما از جان و دل برای تیم ملی مایه می‌گذاریم اما نمی‌توانیم همیشه در اوج باشیم و این موضوع غیرممکن است. لیگ ملت‌ها و مرحله اول انتخابی المپیک تمام شد و حالا باید با تمرکز بالا به مسابقات پیش رو بیندیشیم. کسب سهمیه المپیک برای ما خیلی مهم است و باید سهمیه را کسب کنیم. ما ثابت کردیم که جزو بهترین تیم‌های دنیا هستیم و باید به قول‌مان عمل کنیم و در چین سهمیه بگیریم.»
بازیکن تیم ملی والیبال با اشاره به این موضوع که خوشحالی من از این است که ما شانس دیگری برای کسب سهمیه المپیک داریم و چیزی برای ما تمام نشده است، تصریح کرد: «امیدوارم که اتفاقات خوبی برای والیبال بیفتد و باعث خوشحالی مردم شویم. البته برای رسیدن به جایگاه‌های بهتر نیازمند حمایت‌های بیشتری از سوی مسئولان ورزش هستیم.»
لژیونر والیبال ایران یک سالی است که در لیگ لهستان و تیم اسکرا بازی می‌کند. این باشگاه توجه جالبی به بازیکنانش دارد و در زمان اعیاد با انتشار پیامی به عبادی‌پور تبریک می‌گوید. دریافت کننده تیم ملی در این خصوص بیان داشت: «قطعاً ما یک رابطه خیلی خوب و صمیمی‌ای با همدیگر داریم. نه تنها با روابط عمومی باشگاه اسکرا بلکه با مدیرعامل و سایر کارکنان و بازیکنان این تیم. لهستانی‌ها انسان‌های خونگرمی هستند و من کارهای آنها را تحسین می‌کنم. باشگاه اسکرا با این کار حرفه‌ای بودن‌شان را به دنیا نشان می‌دهند و در این کار فوق‌العاده است.»
تیم ملی بانوان دیروز نخستین بازی خود را در جام ملت‌ها برگزار کرد و مقابل تیم میزبان (کره جنوبی) با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد. دریافت کننده تیم ملی والیبال درخصوص والیبال بانوان گفت: «تیم ملی بانوان در نخستین بازی خود شکست خورد اما بانوان شایسته ایرانی می‌توانند حضور پرافتخاری در این مسابقات داشته باشند. ما 3 بازیکن لژیونر داریم واین موضوع کمک می‌کند به پیشرفت والیبال بانوان. اعتقادم بر این است که هر چیزی که باور داشته باشید به آن می‌رسید و من بانوان ایرانی را باور دارم و مطمئنم که می‌توانند بهترین نتیجه را در تمامی مسابقات کسب کنند. بانوان ما لیاقت و شایستگی بهترین‌ها را دارند.»
عبادی‌پور با اشاره به این موضوع که عملکرد تیم مردان بر تیم‌های دیگر تأثیرگذار است، افزود: «هرچه قدر تیم ملی عملکرد بهتری داشته باشد، بر عملکرد تیم‌های جوانان، نوجوانان و بانوان اثرات مثبتی می‌گذارد. روند پیشرفت ما تمام نشده و ما در اول راه هستیم و در آینده نه چندان دور شکست‌ها تبدیل به پیروزی خواهد شد.»/ روزنامه ایران

کپی