اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹

کالدرون: بعد از سه دوره قهرمانی آماده شروع پرقدرت در لیگ هستیم

کالدرون: بعد از سه دوره قهرمانی آماده شروع پرقدرت در لیگ هستیم

سرمربی پرسپولیس می‌گوید تیمش آمادگی لازم را برای هفته اول مسابقات لیگ برتر دارد.

گابریل کالدرون، سرمربی پرسپولیس در حاشیه تمرین امروز (یک‌شنبه) این تیم اظهار کرد: از عملکرد بازیکنان راضی هستم. من این اطمینان را دارم که به بازی اول می‌رسیم و بعد از سه دوره قهرمانی آماده شروع پرقدرت لیگ هستیم. از کار بازیکنانم راضی هستم در این چند هفته خیلی خوب با هم آشنا شدیم.

او درباره محمدحسین کنعانی زادگان گفت: ما سه مدافع در سطح بین‌المللی داریم. برای چنین مسابقاتی و با توجه به سن سید جلال حسینی، هر سه مدافع برای ما مهم هستند. این سه مدافع ممکن است کارت زرد یا قرمز بگیرند. کنعانی‌زادگان بازیکن جوانی است و در تیم ملی بازی کرده است و یک مهره خوب برای آینده پرسپولیس است. در ترکیب یک نفر بیرون است و دو مدافع دیگر در بازی حضور دارند و در بازی بعدی ترکیب مدافعان فرق می‌کند. پرسپولیس ۱۶ بازیکن اصلی دارد و طبیعتا ۵ بازیکن بیرون از زمین هستند. اما لیگ طولانی است و ما برای این که روند خوبی در لیگ برتر داشته باشیم باید این ۱۶ بازیکن آمادگی لازم را داشته باشند. هنوز مسابقات شروع نشده است شما به دنبال حاشیه هستید!

کالدرون درباره اینکه آیا جونیور با نظر شما به پرسپولیس می‌آید، گفت: بله، او ساعت 1:40دقیقه بامداد فردا وارد تهران می‌شود و فردا صبح تست‌های پزشکی را پشت‌‌سر می‌گذارد و در صورتی که همه چیز خوب پیش برود از دو روز دیگر در تمرینات با ما خواهد بود.

وی در مورد اینکه شایعه استعفای ایرج عرب از مدیرعاملی پرسپولیس به گوش می‌رسد و آیا این مسئله روی روند کاری شما اثرگذار خواهد بود، گفت: شخصاً چیزی از حواشی نمی‌دانم چرا که نمی‌توانم مطالب فارسی را بخوانم. من با تیم در ارتباط هستم و تیم من آماده است و می‌دانم که چیزی از بیرون نمی‌تواند روی ما اثر بگذارد. نیاز هم ندارم که چیزی در این باره بدانم.

سرمربی پرسپولیس در مورد روند آماده‌سازی این تیم افزود: تجهیزات ورزشگاه شهید کاظمی خوب است و تیم‌های بزرگ همیشه تجهیزات خوبی هم دارند که شرایط پرسپولیس هم همین‌گونه است.

کالدرون در مورد بازی پرسپولیس مقابل پارس جنوبی در هفته اول لیگ ادامه داد: به هر حال بازی اول همیشه سخت است اما ما باید ببریم و بهانه‌ای هم در این باره وجود ندارد. بازی اول مهم‌ترین بازی ما است و فشاری هم روی تیم خودم احساس نمی‌کنم. باخت رقبا مقابل ما یک مسئله طبیعی است چرا که ما قهرمان هستیم و مسئولیت این تیم هم با من است ما بهانه‌ای نداریم و با همه احترامی که برای رقبا قائل هستیم باید برنده شویم. من انسان افتاده‌ای هستم اما خواسته‌های بزرگی دارم. پرسپولیس تیمی است که فوتبال خوبی را ارائه خواهد داد.

وی درباره اینکه گفته بود حال مربی باید آخر فصل خوب باشد نه اول فصل افزود: ما برای همین اینجا کار می‌کنیم. چرا که تیمی که سه سال قهرمان شده با فشارهایی روبه‌رو می‌شود و تیم‌های دیگر تلاش می‌کنند که قهرمانی چهارم را از ما بگیرند اما ما همه تلاش‌مان را می‌کنیم تا قهرمانی را تکرار کنیم هرچند که مبارزه طولانی خواهد بود اما اطمینان می‌دهم که بازی‌های خوبی انجام دهیم.

کالدرون در مورد اینکه چه تضمینی وجود دارد که جونیور هم مثل مایگا دیپورت نشود، گفت: قبول دارم که این بازیکن دیگر به ما ملحق می‌شود اما با بودجه‌ای که ما داریم نمی‌توانیم یک بازیکن خیلی مطرح و کسی که 200 درصد تلاش کند را جذب کنیم چون بودجه ما محدود است اما من مسئولیت جذب این بازیکن را به عهده می‌گیرم.

سرمربی پرسپولیس در مورد حضور رادوشوویچ به جای بیرانوند در اولین بازی لیگ برتر خاطرنشان کرد:‌ بیرانوند بازیکنی است که جایگزین ندارد اما رادوشوویچ در همه تمرینات پیش از آغاز فصل حضور داشته و آماده است. این یک شانس برای اوست که بتواند خودش را نشان دهد.

کپی